בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 152 (253) 01/08/03

עסקי אוויר

הכנפיים והדגל שאילן לקח לחלל חזרו הביתה

משפחתו של אל"ם אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון, העבירה למשמורת בבית חיל-האוויר בהרצליה את שני הפריטים היחידים מתוך אלו שלקח לחלל, ששרדו בהתרסקות מעבורת החלל "קולומביה"

נתנאל שלומוביץ

הפריט הראשון, דגל חיל-האוויר, נלקח על-ידי רמון למשימה בחלל בכוונה להחזירו לבית חיל-האוויר עם שובו לכדור-הארץ. הדגל נשרף בחלקו בעת החזרה לאטמוספירה, ונמצא בין שברי המעבורת. הפריט השני - כנפי-הטיס של מפקד חיל-האוויר לשעבר, האלוף (מיל') איתן בן-אליהו, שרדו אף הם את ההתרסקות. בן-אליהו היה זה שבחר באילן להיות האסטרונאוט הישראלי הראשון. לפני טיסתו, ביקש ממנו שייקח את כנפי הטיס שלו לחלל, ויחזירם עם שובו ארצה.

לאחר התרסקות ה"קולומביה" בחודש פברואר, העריכו רבים שלא ניתן יהיה למצוא דבר מתוך עשרת הפריטים שלקח עמו אילן לחלל. הבולטים מבין הפריטים היו ספר התורה שהיה אמור להיקרא על-ידי בנו במהלך טקס עלייתו לתורה, וציור של נער מגטו טרזין, שנתרם על-ידי מוזיאון האמנות ב"יד ושם".  

לאחרונה, נערך טקס זיכרון לאל"ם רמון, במהלכו העניק הרמטכ"ל, רב-אלוף משה (בוגי) יעלון, אות הערכה מיוחד למשפחתו.

עוד באותו מדור

נופת צופית

החידוש הבא גורם ללא מעט התרגשות בקרב אנשי מערך הדרכת התובלה, בבית-הספר למקצועות הטכניים של חיל-האוויר: לראשונה במערך, ובחיל כולו, יעברו חניכי קורס המכונאים הכשרה על מטוס הצופית בעזרת תוכנת מחשב ייחודית, שפיתח אחד ממפקדי הקורס - סמל ניר בן דוד, בן 20
מסוק בלק-הוק על הקרקע

לראשונה: קורס אימון מבצעי בטייסת בלק-הוק

בתחילת חודש יולי האחרון נפתח בטייסת "ציפורי המדבר" קורס האימון המבצעי (קא"מ) הראשון המתבצע על מסוק הבלק-הוק (ינשוף). חניכי הקורס הם בוגרי מגמת מסוקי הסער, שסיימו את קורס-הטיס בסוף חודש יוני השנה. בעבר, התבצעה הכשרתם המבצעית של בוגרי מגמת מסוקי הסער על מסוק האנפה