בטאון חיל האוויר

ביטאון
גיליון 159 (260) 25/10/04

עסקי אוויר

נא להכיר: טייסת "מלכי האוויר"

שנים רבות מדווח בטאון חיל-האוויר על טייסת "התובלה הקלה", המפעילה מטוסי צופית ופשוש. אבל הפעם היא פעם מיוחדת, כיוון שזו היתה הפעם האחרונה שבה שמעתם את השם הזה. הטייסת, שחוגגת בימים אלה 30 שנה להקמתה, החליטה לשנות את שמה ומעתה היא נקראת טייסת "מלכי האוויר". בנוסף, החלו אנשי הטייסת, יחד עם אנשי טייסת "הגמל המעופף", ללבוש על סרבליהם פאץ' חדש של מערך מטוסי הצופית.

נתנאל שלומוביץ

כזכור, פנתה הטייסת לקהל הרחב לפני מספר חודשים בבקשה להציע לה שם חדש. לאחר 30 שנות פעילות, בהן עברה הטייסת שינויים רבים בסוגי המטוסים, באופי המשימות ובייעודה, הגיעו אנשיה למסקנה שהשם הישן כבר אינו מתאים לאופי הפעילות.

"הטייסת מודה לקוראי הבטאון על כל ההצעות המצוינות, על הנכונות ועל האכפתיות", אומר סא"ל א', מפקד הטייסת. "לבסוף בחרנו בשם 'מלכי האוויר' שנראה כמתאים ביותר, ממספר סיבות: הטייסת מפעילה כיום את מטוס הצופית, ששמו הלועזי הוא 'B200 קינג-איר'. בנוסף, מחזיקה הטייסת מזה זמן רב בשיא שעות הטיסה של חיל-האוויר. בכל רגע נתון ניתן לראות לפחות מטוס אחד שלנו באוויר".

בטייסת "מלכי האוויר" החלו, כאמור, הטייסים ללבוש גם פאץ' חדש, שמשמש את כל מערך הצופית בחיל-האוויר. את הפאץ' עיצב רענן וייס, שעיצב בעבר פאצ'ים נוספים לכמה מטייסות החיל. "המוטו שאומר: 'It's good to B200 king' מתאים לכל מערך הצופית", אומר סא"ל א'. "רענן, יחד עם סגן ר', טייס בטייסת, חשבו עליו ביחד, והפאץ' כבר מעטר את כל סרבלי הטיסה של אנשי המערך. לא מזמן חילקנו פאצ'ים גם לחניכי קורס האימון המבצעי של מערך התובלה, לאחר טיסת הסולו הראשונה שלהם על הצופית".

 

עוד באותו מדור

האפודים של הטנקיסטים מגיעים לנ"מ

לצד ההשקעה המתמדת של חיל-האוויר בשיפור מערכות המטוסים והמסוקים הנמצאים בשירותו, נעשה שיפור מתמיד גם בתנאיהם של לוחמי הנ"מ. במפקדת כוחות הנ"מ נבחנת בימים אלה האפשרות להחליף את האפודים המשמשים את לוחמי מערך הנ"מ הטקטי ולרכוש עבורם אפודים חדשים, המתאימים יותר לאופי שירותם.

גף חדש לנשק מונחה בבסיס רמון

קליטתם של מטוסי הסופה (F-16I) בבסיס רמון שבנגב, וההכנות לקראת הגעתם לבסיס של מסוקי השרף (אפאצ'י-לונגבאו) החדשים, אינן נוגעות רק לאנשי צוות-האוויר. כדי להעניק לכלי הטיס המתקדמים שירותי קרקע נאותים, נדרשה הקמתו של גף נשמ"ת (נשק מונחה ותחמושת) חדש בבסיס, שעיקר עיסוקו בחימוש המטוסים והמסוקים לפני טיסה. התוכניות להקמת הגף החדש החלו כבר לפני כחמש שנים, במקביל לתחילת ההיערכות לקליטת מטוסי הסופה, ועבודות הבנייה מתבצעות בבסיס כבר במשך כשנה. בחודשים הקרובים, יתחיל בשעה טובה גף הנשמ"ת החדש ברמון לפעול באופן סדיר.