בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 172 (273) 28/12/06
ביום ראשון הקרוב יצא לאור הגיליון החדש של בטאון חיל-האוויר.
גיליון בעיצוב מחודש.
בגליון כתבות מיוחדות לקראת מסדר כנפיים, נתוני בוגרי קורס הטיס האחרון, כתבה על תדלוקים, טרור אווירי ותכנון המערכה ועוד נושאים רבים ומגוונים.

עסקי אוויר

אין עוד אחת כמוה

תגיות: נשים בחיל , צוות עזר-אוויר

סמל קרן קיבלה לפני מספר שבועות את כנפי צוות עזר–האוויר ובכך הפכה למפעילת מערכות הל"א (לוחמה אלקטרונית) המוטסת היחידה בחיל–האוויר.

הילה פולקה

קרן (20) מראשון–לציון החלה את שירותה הצבאי בקורס מפעילי מערכות ל"א, הראשון שנפתח גם לבנות. היא סיימה אותו בהצטיינות, הפכה למדריכה ואף פיקדה על אחד הקורסים להכשרת מפעילי מערכות ל"א. הקורס הזה הסתיים בדיוק ביום שבו החלה המלחמה בלבנון. "השעות הארוכות של עבודה באוויר לא היו קלות", היא מספרת. "אבל אני יודעת שאני ממצה את השירות הצבאי שלי עד כמה שאפשר".
מפעילי הל"א עוברים קורס יסודות בסיסי, קורס מתקדם, תרגולים בסימולטורים ולימודים תיאורטיים. עם סיום ההכשרה בבית–הספר לל"א, מתמקד כל חניך בפלטפורמה שאותה יפעיל.
בנות אשר מתגייסות לשירות כמפעילות מערכות ל"א נדרשות להאריך את השירות הסדיר לשלוש שנים. אבל קרן טוענת שהתפקיד שווה את הכל: "אין הרבה תפקידים מוטסים לבנות. המסלול אומנם ארוך, אבל לא הייתי מחליפה את השירות שלי במשהו אחר".

עוד באותו מדור

נא להכיר: ה"רחמים" וה"נקשית"

החיים של אנשי התחזוקה בטייסות הנץ (F–16A/B) בבסיס נבטים הפכו לאחרונה לפשוטים הרבה יותר: שתי המצאות מקוריות מציעות פתרונות טכניים לטיפול במטוס, לאחר שימוש בחימוש. את הרעיונות הגה רס"ם רחמים נקש, אחד הנגדים בטייסת התחזוקה של הבסיס, והשימוש במכשירים החדשים החל כבר במהלך המלחמה בלבנון.
צילום: שקד סבג

נספחים צבאיים

כשלושים נספחים צבאיים המשרתים בישראל הגיעו בחודש אוקטובר לביקור מיוחד בבסיס חיל–האוויר פלמחים. הנספחים הזרים שמעו סקירה על פעילות חיל–האוויר במהלך המלחמה בלבנון וביקרו בטייסות המבצעיות בבסיס.