בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 172 (273) 28/12/06
ביום ראשון הקרוב יצא לאור הגיליון החדש של בטאון חיל-האוויר.
גיליון בעיצוב מחודש.
בגליון כתבות מיוחדות לקראת מסדר כנפיים, נתוני בוגרי קורס הטיס האחרון, כתבה על תדלוקים, טרור אווירי ותכנון המערכה ועוד נושאים רבים ומגוונים.

באוויר העולם

יירוט משותף

תגיות: הגנה מפני טילים

ארה"ב וישראל בתוכנית חדשה להגנה מפני טילים בליסטיים קצרי–טווח

סיון גזית

בחודש ספטמבר אישר בית–המחוקקים האמריקאי הקצאת משאבים לפיתוח תוכנית חדשה להגנה מפני טילים בליסטיים קצרי–טווח, כפי שמדווח השבועון "ג'יינס".
במסגרת התקציב של מחלקת ההגנה האמריקאית לשנת 2007, אישר בית–המחוקקים הקצאת 25 מיליון דולר לבדיקת היתכנות של פיתוח הגנה מפני טילים בליסטיים קצרי–טווח, בהובלת החברות "ריית'יאון" האמריקאית ו"רפאל" הישראלית. שתי החברות מפתחות מיירט חדש כנגד טילים בעלי טווח של 40 עד 200 ק"מ. התוכנית מכונה בישראל "קלע–דוד" ובארה"ב "סטאנר". כל טיל "קלע–דוד" יעלה כ–300 אלף דולר. לפי כל הערכות, לא תהיה המערכת מבצעית לפני 2011.

תוכנית ה"חץ" קיבלה גם היא זריקת עידוד בזכות תקציב של 127 מיליון דולר -  שלושה מיליון יותר מתקציב ה"חץ" בשנת 2006. מתוך סכום זה יוקצו 63 מיליון דולר לייצור "חץ 2" ו–64 מיליון דולר לפיתוח הגרסא החדשה: "חץ 2" בלוק 3 ו–4.

בינתיים, בוחנת ישראל אפשרויות אחרות, גם נגד רקטות. אחת מהן היא הסבה של תותח ה"וולקן פאלאנקס" של "ריית'יאון". ה"וולקן פאלאנקס" מותקן היום בספינות טילים של הצי האמריקאי ונועד ליירט טילים נגד ספינות. אופציה אחרת היא ה"סקיי–שילד", תותח מהיר ירי מונחה מכ"ם של "לוקהיד–מרטין". לאחרונה פורסם כי ה"סקיי–שילד" הצליח ליירט העתקים של רקטות "קסאם".

עוד באותו מדור

"בואינג" KC-135

"החלפת ה–KC–135 בראש סדר העדיפויות"

כך אמר מפקד חיל–האוויר האמריקאי, הגנרל מייקל מוזלי, במסיבת עיתונאים בה פרס את תחומי ההשקעה ומטרות העל של חיל–האוויר האמריקאי לשנים הקרובות. מטוסי–הקרב מהדור החמישי, ה–F–22 וה–F–35, עדיין תופסים נפח משמעותי, אולם הגנרל מוזלי לא מהסס לדרג בראש סולם העדיפויות מציאת מחליף למטוס התדלוק הוותיק

איך אומרים במנדרינית "לא"?

השר הטיוואני לביטחון פנים מאשים את בוש בסירוב למכור F–16. ארה"ב: אין תגובה. האם כשלון עסקת הנשק היא הגורם? או שמא מדובר במשחק פוליטי במגרש הביתי של ארה"ב?