בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 183 01/10/08

עסקי אוויר

עלייה משמעותית בביקוש לשירות כלוחמות נ"מ

תגיות: לפני גיוס , מערך הנ"מ

מספר המועמדות לשירות ביטחון (מלש"ביות) המעוניינות לשרת כלוחמות במערך הנ"מ עלה בשנה האחרונה פי שלושה. %17 מן המשתתפות בגיבוש הלוחמות שנערך בחודש מארס האחרון דירגו את הנ"מ כעדיפות ראשונה לשירות בצה"ל. הן העדיפו את השירות במערך על תפקידי הלחימה ביחידות קרקל, משמר הגבול, מודיעין שדה, תותחנים, אב"כ ועוד. עוד רבות אחרות דירגו את השירות במערך הנ"מ כעדיפות שנייה ושלישית

נעה כפרי

בחיל-האוויר מנסים כבר זמן מה למשוך את המתגייסות הטריות לשירות כלוחמות בנ"מ. בדיוק לשם כך הוקם לפני כשנה בבית-הספר לנ"מ (ביסנ"מ) מדור מלש"ביות, שמטרתו אינה רק להגדיל את מספר המועמדות לגיוס המעוניינות לשרת במערך, אלא גם לדאוג שמי שמבקשת להגיע לנ"מ, ונמצאת מתאימה - אכן תוצב בסופו של דבר לשירות בסוללה.

בין השאר יזם המדור כינוס בן יומיים, שנועד לערוך היכרות ראשונית בין הלוחמות-לעתיד לבין מערך הנ"מ. המלש"ביות סיירו בסוללת נ"מ, בביסנ"מ, פגשו קציני נ"מ, צפו בשיעורי קליעה ובתצוגת תכלית של מערכות הנשק של המערך, וגם שוחחו עם פאנל לוחמים.

כבר היום משרתות עשרות נשים כלוחמות במערך הנ"מ. הן ממלאות תפקידים שונים בסוללות החץ, הפטריוט וההוק. כמה נשים משרתות כמפקדות סוללה (מסו"ל) בנ"מ, ובאחד הגדודים - שלושה מתוך ארבעה מסו"לים הן בכלל מסו"ליות. אחת מלוחמות הנ"מ הראשונות עונדת כבר דרגות רס"ן ומשמשת בתפקיד מטה במפקדת כוחות הנ"מ.

עוד באותו מדור

כבר 22 שנים בלי רון

22 שנים בלי רון
צילום: ענבל גולומב

הסופות ממשיכות לנחות