בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 188 30/08/09

עסקי אוויר

גם לצוקית יש מחליף: העפרוני נחת בחצרים

תגיות: עפרוני , טקסים ואירועים , בית הספר לטיסה

ארבעה מטוסי ה"עפרוני" (6Texan II T-) הראשונים של חיל-האוויר נחתו בישראל ב-7 ביולי, לאחר מסע ארוך שהחל לפני שנתיים, והסתיים – אחרי עוד עיכוב קטן של הרגע האחרון – בשמונה ימי טיסה מטקסס, ארה"ב ועד לחצרים שבנגב.

קליה בן–עמרם | צילום: כרמל הורוביץ

ה"עפרוני", מתוצרת חברת HBC האמריקאית, יחליף את מטוס הצוקית הוותיק, המסיים את שירותו בחיל-האוויר לאחר 49 שנים. בחודשים הקרובים צפויים להגיע לארץ עוד 16 מטוסים חדשים, וכן שני סימולטורים של ה"עפרוני".

"חיל-האוויר מקבל היום לשורותיו מטוס חדש, וזהו בהחלט רגע היסטורי", אמר מפקד החיל, האלוף עידו נחושתן, בטקס קבלת המטוסים החדשים. "זהו מטוס הדרכה מודרני, המשלב יכולות הדרכה גבוהות יחד עם יעילות כלכלית".

את הדרך מטקסס לחצרים עשה המטוס הקטן במשך שמונה ימים: הוא נחת בגרינלנד, חצה את האוקיינוס האטלנטי ונחת בסקוטלנד, משם המשיך לבלגיה, לאיטליה וליוון. בתקופה הקרובה יתאמנו עליו מדריכי הטיסה של בית-הספר לטיסה, ובמחזור הבא של קורס טיס יחל פיילוט ההדרכה על המטוס, במסגרתו יוכשרו על העפרוני ארבעה פרחי טיס. במחזור שלאחר מכן כבר יופעל המטוס החדש במתכונת מלאה, וישמש את כל חניכי מגמת ראשוני קרב וראשוני נווטי קרב בביס"ט.

עוד באותו מדור

הסופות חזרו לארה"ב - רק לתרגיל

נמשכים הניסויים בינשוף החמוש