יומן ארועים

Bookmark and Share
המלאכיות של תל-נוף פורסם בתאריך 06.03.2008
תגיות: אליעזר שקדי , למען הקהילה
כנס נשים ונהיגה התקיים ביום חמישי באוניברסיטת בר-אילן, בראשות מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי ובהשתתפות מנכ"ל עמותת "אור ירוק" ומרצות מאוניברסיטת בר-אילן ומהטכניון
נעה כפרי

"זה לא סתם שנשים מעורבות פחות בתאונות דרכים", סיפרה ד"ר אורית טאובמן, מרצה באוניברסיטת בר-אילן. "לפעמים אפילו קשר העין שהן יוצרות עם הנהגים האחרים על הכביש עשוי לסייע לנהיגה זהירה יותר".

"לקראת יום האישה הבין-לאומי החלטנו לכנס את המלאכיות", הסביר מנכ"ל עמותת "אור ירוק", שמואל אבוהב. "נשים משפיעות על תרבות הנהיגה יותר מאשר גברים. מפה יפתח המאבק הלימודי החינוכי במדינת ישראל להפחית את תאונות הדרכים בישראל".

כ-100 חיילות מבסיס חיל-האוויר בתל-נוף, המשמשות כ"מלאכיות מגנות" הגיעו למרכז וואהל שבאוניברסיטת בר-אילן. הכנס נפתח בהרצאה של שרית לוי מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בנושא תרבות הנהיגה של נשים ויכולת השפעתן על הסביבה. חלקם של גברים צעירים בגילאי 18-24 המעורבים בתאונות דרכים הוא גבוה בהרבה מאשר חלקן של הנשים ובדיוק במקום הזה נכנס מיזם המלאכיות במטרה לסייע במלחמה בתאונות הדרכים.

"אחת המסקנות המרכזיות שהגענו אליהן היא שיש לקחת את המסקנות מהעולם הטיסה ולהעבירן לעולם הקרקעי ולעולם בטיחות הנהיגה", אמר מפקד חיל-האוויר, האלוף אליעזר שקדי. "הדבר שבעיני הוא מאוד משמעותי, ולהערכתי הוא עשה תפנית, היה ההחלטה הקטגורית", המשיך האלוף שקדי. "בין אם היא מתבצעת בתוך חיל-האוויר ובין אם היא מתבצעת ברכב פרטי, התאונה כמוה כאותה תאונה. לא רק תאונה באמצע הבסיס בעשר בבוקר, אלא גם תאונה ביום שישי בשתיים בלילה, מתחקרים אותה והמפקד מתייחס לכך אותו הדבר".

פרויקט "מלאכיות מגנות" שהחל לפני כשנה כפיילוט בבסיס חיל-האוויר בתל-נוף על פי יוזמה של "אור ירוק" בשיתוף פעולה עם חיל-האוויר, מקורו בגרמניה ובדנמרק. ביום ראשון צפוי להיפתח קורס "מלאכיות" בבסיס נוסף של חיל-האוויר. בנוסף, בשבועות האחרונים נערכו מפגשים בין חיל-האוויר לבין אגף התקשוב ולבין חיל-הים, ובעקבות הצלחתו המרובה צפוי הפרויקט להתרחב לצה"ל כולו ואף לבתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ.

 
1 | 2
 
צילום: ענבל גולומב