יומן ארועים

Bookmark and Share
גדוד י"ק מחליף פיקוד פורסם בתאריך 05.02.2009
תגיות: טקסים ואירועים , בסיס לוד
אירוע החלפת פיקוד לגדוד הקשר הטקטי של חיל-האוויר נערך אתמול, יום רביעי, בבסיס לוד
קליה בן-עמרם

החלפת הפיקוד נערכה בראשות מפקד כוחות הנ"מ, תא"ל דני מילוא, מפקד בסיס לוד, אל"ם דניאל שלייפר, מפקד בית-הספר לנ"מ (ביסנ"ם), אל"ם יריב שנפ, רמ"ח רותם, אל"ם יאיר באר, מפקדי וחיילי הגדוד. החל מהקמתו בשנת 1969, פעל הגדוד בבסיס לוד, תחת פיקודו של מפקד בסיס לוד. היום עבר הגדוד באופן רשמי לפיקודו של מערך הנ"מ ובהמשך צפוי הגדוד לעבור לביסנ"ם בדרום הארץ וכך להשלים את המעבר.

"אנשי הגדוד. ההיסטוריה והמסורת מצביעים על יחידה מבצעית, איתנה, הנכונה לכל משימה ואתגר, החל ממלחמת ההתשה ועד מבצע 'עופרת יצוקה', בה נטל הגדוד חלק פעיל בהצלחה רבה. האתגר הניצב בפנינו שונה: לא מדובר במשימה מבצעית שהיא 'לחם חוקנו', אלא בתהליך מהותי ועמוק הנוגע בכל הרבדים ובעיקר ברובד האנושי. עם זאת, אין לי כל ספק שיחד נעמוד בהצלחה, גם באתגר זה", אמר מפקד הגדוד, סא"ל רן. "אנשי מערך הנ"מ בכלל ואנשי ביסנ"ם בפרט, מדהים ומחמם את הלב לראות את הרצון והנכונות לקלוט בקרביכם את הגדוד ואנשיו בצורה הטובה ביותר. דבר זה אינו מובן מאליו, הוא מצביע על ארגון מצוין, עם אנשים נהדרים, אליכם נשמח להשתייך".

במהלך הטקס החליף מפקד ביסנ"ם את תג היחידה של מפקד הגדוד, מתג בסיס לוד לתג מערך הנ"מ, כסמל למעבר הגדוד למערך. בהמשך העניק את תגי המערך למפקדי הגפים של הגדוד ולאחר מכן לכל חיילי הגדוד.

"אנשי גדוד קשר, אנשיי!", אמר מפקד ביסנ"ם, אל"ם יריב שנפ ונענה ב"כן המפקד" מחיילי הגדוד. "אתם מהווים מרכיב משמעותי בעוצמתו של חיל-האוויר, היו גאים על כך. יתרוננו האיכותי והגדול ביותר היה ונשאר האדם. המערכות החדשות לא יועילו ללא המצוינות שלכם, בעשייה הרחבה שאני רואה כאן. מחויבותי האישית ללא פשרות לטיפוח העוצמה ודאגה, ניתנת לכם ולמשפחותיכם. הנגב שקט ורגוע ככל שיהיה, זועק עדיין לתנופה. יחד איתכם אנשיי, נממש את חזון הנגב וההיסטוריה של בן-גוריון ונצעיד את גדוד הקשר בביסנ"ם להישגים. בידינו הדבר".

 
1 | 2 | 3
 
צילום: יונתן מור