יומן ארועים

Bookmark and Share
"עורבי השחקים" מקבלים כנף ומארחים את ההורים פורסם בתאריך 22.06.2009
תגיות: בסיס תל נוף , טקסים ואירועים , צוות עזר-אוויר
יום הורים ייחודי נערך ביחידת עורבי השחקים, יחידת הלוחמה האווירית (ל"א) היושבת בבסיס תל-נוף
קליה בן-עמרם

האירוע נערך במטרה לקרב את ההורים לעשייה אותה מבצעים ילדיהם, ובעיקר על מנת לציין את סיום הכשרת הבוגרים הטריים. במהלך היום עברו ההורים תערוכה של מטוסי המערך והבסיס, סיור במאמני הסימולטור של היחידה, הסבר על ציוד הטיסה וכן שיחה וסרט על מאפייני היחידה והשירות בה. ההכנות לאירוע היו מורכבות במיוחד, מפני מרבית הנושאים הקשורים לפעילות היחידה הנם מסווגים, ביניהם המערכות אותן הם מפעילים.

עם תום הסיור נערך טקס הענקת הכנף לבוגרי ההכשרה, ביניהם גם סגן מיכל, המפעילה האישה הראשונה של אחת המערכות במערך. מערכת זו מהווה את עמוד התווך של מערך הל"א, והופעלה עד כה על ידי קציני הפעלה בלבד. יתר בוגרי ההכשרה, מפעילי המערכות האחרות יקחו מעתה חלק פעיל בכל פעילות מבצעית במערך.  הכשרת הבוגרים ארכה כשנה וחצי וכוללת אימוני סימולטור, טיסות אימון ומבחני ועדה, שבסופם זוכים הבוגרים למעמד צוות עזר אוויר.

"מדינת ישראל ניצבת בימים אלו בפני אתגרים רבים. זירות שונות בעלות מאפיינים שונים, מעזה דרך לבנון וסוריה ועד טהרן. מטרור קרקעי ועד טרור אווירי. אל מול כל אלו, עלינו להיות מוכנים. זוהי משימתו של חיל-האוויר, משימתו של הבסיס, משימת היחידה - משימתכם", אמר תא"ל ע', מפקד בסיס תל נוף לבוגרים בטקס. "עברתם הכשרה מקצועית לא פשוטה. אתם זכאים היום לענוד את הכנף. זכות גדולה המלווה באחריות רבה. כל אחד במשימתו, נדרש כעת להתמודד עם אויב שאינו יושב בחיבוק ידיים. זכיתם להכשרה מקצועית, ואני בטוח שתעמדו במשימות אליהן תדרשו".