יומן ארועים

Bookmark and Share
מפקד חדש לכוחות הנ"מ: תא"ל דורון גביש פורסם בתאריך 18.08.2009
תגיות: טקסים ואירועים , בסיס שדה-דב , מערך הנ"מ , עידו נחושתן
ביום א', 16 באוגוסט, נערך בבסיס שדה דב טקס החלפת מפקד כוחות הנ"מ, בראשות מפקד חיל-האוויר האלוף עידו נחושתן. בטקס נחתמה כהונתו של תא"ל דני מילוא כמפקד המערך בשלוש השנים האחרונות והחל מהיום ימלא את התפקיד תא"ל דורון גביש
גל גולדשטיין

תא"ל דורון גביש צמח במערך הנ"מ מאז גיוסו ביולי 1983. במהלך שירותו מילא שורת תפקידים במערך, ביניהם מג"ד יחידת טילי הנ"מ, מפקד אגד ומפקד בית-הספר לנ"מ.

"דני הוביל להישגים רבים והציב תשתית מצוינת להמשך התפתחותו של המערך", אמר האלוף נחושתן. "את הפיקוד נוטל היום תא"ל דורון גביש, מוכן היטב למשימה ונכון לאתגר. מערך הנ"מ נמצא בפתחה של מהפיכה ואנו בטוחים בכושרך להובילו הלאה".

"הייתי ואני נשאר גאה להיות חלק ממה שהיה ביתי השני", אמר בטקס מכהנ"ם היוצא, תא"ל מילוא. "את המהלכים האסטרטגיים והפעילות המבצעית יוביל מעתה דורון. מנוסה ומקצועי הוא מגיע להזניק את מערך הנ"מ לעבר אתגרים העומדים בפניו".

"דני, חבר ורע, אני מודה לך על תרומתך הייחודית. המערך יהיה ביתך לתמיד", פנה תא"ל גביש בדבריו לתא"ל מילוא ולנוכחים בטקס. "היום אני מקבל את הפיקוד על מערך הנ"מ. המערך נמצא בנקודת מפנה היסטורית בפעילותו ארוכת השנים. קליטת מערכות ההגנה האקטיבית מביאה הזדמנות לעצב את המערך כרלוונטי לאיומים בשנים הקרובות. מתוך היכרותי העמוקה עם אנשי המערך, אני בוטח באנשי הפיקוד הבכיר ובכל אחד ואחד מכם".