יומן ארועים

Bookmark and Share
שתהיה שנה פלדה פורסם בתאריך 07.09.2010
תגיות: המערך הטכני , בית הספר הטכני
בכנס בו לקחו חלק אלפי משתתפים, ציינו היום אנשי פרויקט "פלדה כחולה" של המערך הטכני את תחילת שנת הלימודים תשע"א
גל גולדשטיין

רק בשבוע שעבר סיכמו תלמידי המכללה הטכנולוגית של חיל-האוויר את החופש הגדול ושבו מחופי הרחצה אל ספסל הלימודים. שתי שלוחות חדשות נחנכו, האחת ביישוב הדרוזי בית ג'אן והשנייה בבית-ספר עמל שבעיר דימונה. הם עשו את הדרך מהשלוחות שפרוסות מאילת ועד חיספין שברמת הגולן והגיעו באלפיהם היום להיכל התרבות בתל-אביב ופתחו את השנה החדשה בהופעה של הסטנדאפיסט קובי מיימון ושל הזמר בן לוי.

ראש להק כח אדם, תא"ל אילן בוגר, נשא דברים בשם מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן, שלא יכול היה להגיע לטקס והביע את הערכתו וחשיבותו האסטרטגית של המערך הטכני לבטחונה של מדינת ישראל.

"התקופה הקרובה תהיה מורכבת ומאתגרת עבור חיל-האוויר", אמר תא"ל בוגר. "החיל מצטייד במטוס תובלה מתקדם, בכלי-טיס בלתי מאוישים ובמערכות הגנה ויירוט. אנחנו עדיין נאלצים להתמודד יום-יום על זכותנו להתקיים בשלום. על מנת שהאמצעים המתקדמים שלנו יעבדו היטב, אנחנו צריכים מאחוריהם את האנשים הטובים ביותר, אתכם".

השוחרים אותם מכשיר חיל-האוויר לשירות כטכנאים, הנדסאים ומהנדסים במערך הטכני, מהווים כחצי מכוחו של המערך וכרבע מכלל תלמידי החינוך הטכנולוגי בישראל. "אני קורא לכם צבא צל של חיל-האוויר שהולך ומתפתח עד שמגיע לפרקו ומתגייס", אמר אל"ם דני פרנקל, מפקד המכללה הטכנולוגית של חיל-האוויר. "יש עולם טכנולוגי שמחכה לכם. רוב המערך הטכני, שדרת הפיקוד שלו, קצינים ונגדים, אלה אנשי 'פלדה כחולה'. אלה האנשים שמובילים את החיל קדימה".

בהמשך נאומו, התייחס אל"ם פרנקל למסלול שהוא עצמו עבר בחיל-האוויר, שהחל בתור שוחר בבית-הספר "הולץ". "הראש שלי תמיד היה 'אני רוצה להיות טייס'. אני בטוח שגם פה יושבים אנשים שמקווים לשרת כטייסים. אנחנו מעודדים את זה. רק השנה סיימו את קורס-הטיס שני בוגרי ביסה"ת (בית-הספר להנדסאי תעופה). אני אמרתי לעצמי שאם לא אטיס מטוסים, מה שבטוח זה שאני אתקן אותם. שום דבר לא יזוז בלי המערך הטכני. אם אנחנו לא נעשה הכל כמו שצריך, המטוסים לא יידעו לעשות את העבודה".

בטקס שייערך בשנה הבאה, יישבו באולם עוד בני הנוער לבושי מדים. ל - 14 השלוחות ו-60 המוסדות שמפעילה המכללה הטכנולוגית, יצטרפו בוגרי בית-ספר חרדי שייפתח. כמו כן, יצוין ציון דרך משמעותי עבור המכללה, כאשר יתגייסו לראשונה תלמידי השלוחה שנפתחה לאחרונה בבאר שבע ויחלו את שירותם כמהנדסי אלקטרוניקה בחיל-האוויר.

את השנה הנוכחית חתם תא"ל בוגר ופנה אל המשתתפים: "אני רוצה לברך אתכם בשם חיל-האוויר בשנת לימודים מוצלחת ובשנה טובה ופורייה. הצלחה שלכם זו הצלחה שלנו".

 
1 | 2