יומן ארועים

Bookmark and Share
פתיחת הטייסת החדשה פורסם בתאריך 20.12.2010
תגיות: טייסת "האיתן" , טקסים ואירועים
נא להכיר: טייסת ה"איתן", טייסת חדשה בחיל-האוויר. טקס פתיחת הטייסת נערך היום בראשות מפקד הבסיס, תא"ל ע' ובנוכחות צוות ההקמה ואנשי התעשיות האוויריות
יעל הררי | צלם:יונתן מור

קליטת כטב"ם (כלי-טיס בלתי מאוייש) "איתן" בחיל-האוויר נערכה בחודש פברואר ומאז עמל צוות ההקמה על פתיחת טייסת הכטב"מים החדשה לפי היעד המתוכנן. במהלך הטקס הוענק לראש צוות ההקמה, סא"ל שי, דגל הטייסת, שהפך אותו כעת למפקד הטייסת הראשון.

"אני ניצב נרגש ומלא גאווה לקבל את תקופת הפיקוד הראשונה על טיסת ה"איתן"", אמר. "מעטות התקופות במהלך חיינו בהן אנחנו יכולים לתרום לבטחון המדינה ולהקים טייסת בחיל-האוויר. אין תחושה מספקת יותר מחדוות היצירה של יש מאין. לאנשי: בטוח אני בכם וביכולתנו להוביל את הטייסת לעשייה מבצעית ושנעמוד מול האתגרים הניצבים בפנינו".

גם מפקד הבסיס נשא דברים במעמד פתיחת הטייסת החדשה בבסיסו. הטייסת מצטרפת לטייסות מטוסי ה"בז" ומסוקי ה"יסעור".

"מחיר המונח 'טייסת' הוא אחריות למילוי הציפיות של אזרחי ישראל, מימוש הייעוד המבצעי שלנו והמשך שימור המורשת". אמר תא"ל ע'. "מפקד הטייסת, קציני וחיילי הטייסת, הרגע בו עליתם כיתה הוא רגע משמעותי. לפניכם דרך מורכבת וארוכה, מלאת אתגרים וסיפוק והמטרה הבאה היא השגת הכשירות המבצעית. לפי איך שפעלתם עד כה, אני בטוח שנשיג את המטרה".

 
1 | 2 | 3