יומן ארועים

Bookmark and Share
פריסה ראשונה פורסם בתאריך 27.03.2011
תגיות: כיפת ברזל , נ"מ
לאחר מטחי הרקטות ופצצות המרגמה אשר שוגרו בימים האחרונים לעבר שטח ישראל, הוחלט במערכת הבטחון על פריסה ראשונה של מערכת "כיפת ברזל". המערכת הנמצאת כעת בשלבי ניסוי מבצעי, נפרסה באזור באר-שבע
מיכל ויסברוד

עם שחר כבר החלו חיילי היחידה בהקמת אתרי השליטה והשיגור.
"זו הרגשה מיוחדת", סיפר סרן איתמר עבו, מפקד הסוללה, "סוף סוף מרגישים את תחושת השליחות. יצאנו ממספר מקומות בארץ כדי להגיע לכאן הבוקר, אחרי לילה בלי דקת שינה, כי אי אפשר לישון בלילה כזה. ההרגשה טובה, התאמנו הרבה לקראת הרגע הזה ואנחנו מוכנים".
ההחלטה על פריסת המערכת התקבלה ביום שישי. "זה אמנם מוקדם מכפי שציפינו, אבל בהתחשב בנסיבות של הימים האחרונים הוחלט לצאת לפריסה המבצעית הראשונה כבר עכשיו", אומר סא"ל שבי בן-בוחר, מפקד יחידת כיפת ברזל. "אנו בשלב ניסוי מבצעי ולכן נפעל בצורה מבוקרת ואיטית יותר על-מנת להבטיח שהיירוט הראשון יסתיים בהצלחה. חיכינו לזה הרבה זמן - גם בתוך היחידה וגם הרבה אנשים מחוץ לה. הסוללות מתאמנות מעל שנה כדי להגיע מוכנות מבחינה מקצועית ומבצעית. היחידה וכלל הלוחמים והאנשים שבה מיומנים בהפעלת המערכת. גם המערכת מוכנה והוכיחה את עצמה בניסויים כנגד מגון רחב של איומים. אנחנו מוכנים".
בראיון לבטאון חיל-האוויר, אמר תא"ל דורון גביש, מפקד מערך ההגנה האווירית: "בחיל-האוויר הוקמה מנהלת ייעודית לנושא ובמערך הוקמה יחידה מבצעית שהחלה להתאמן על המערכת זמן רב לפני סיום פיתוחה. התפיסה העקרונית המנחה את צה"ל מול איום ירי תלול-מסלול היא שילוב של הגנה, יכולות תקיפת משגרים ויכולות התרעה".

 

 

 

 

 

 
1 | 2 | 3