יומן ארועים

Bookmark and Share
טוראי ואלוף – עכשיו גם באולימפיאדה פורסם בתאריך 07.08.2011
תגיות: ספורט , בסיס שדה-דב
עד מתי לונדון 2012? טוראי יעקב טומרקין, אחד מהשחיינים הבכירים בישראל וגם חייל בבסיס שדה-דב, העפיל בשבוע שעבר לחצי הגמר באליפות העולם בשנחאי. על הדרך הוא שיפר את השיא הישראלי והבטיח את מקומו באולימפיאדת לונדון 2012
איתי איתמר

יעקב, בן 19 מאשדוד, שחה באליפות העולם את משחה ה-200 מטר גב ושיפר את השיא הישראלי ב-78 מאיות השניה עם תוצאה של 1:58.21 דקות. הוא העפיל לחצי הגמר מן המקום ה-11, בתוצאה שהעניקה לו את כרטיס הכניסה לאולימפיאדת לונדון. באליפות ישראל שהתקיימה יומיים לאחר מכן, אף הוכתר השיאן הטרי לאלוף ישראל.

בין תחרות אחת לשנייה, לפני האימון היומי או אחריו, מספיק טומרקין גם לעלות על מדים ולשרת בטייסת מנהלה בבסיס שדה-דב. "המפקד שלי תומך בי מאוד ומאפשר לי להתאמן באופן מלא", מודה טומרקין, שמקיים עשרה אימונים בשבוע. "הוא נותן לי את הזמן שדרוש לי, ומבין את החשיבות של זה עבורי".
את קריירת השחייה שלו החל בבריכה באשדוד כבר בגיל 6, ושבע שנים לאחר מכן כבר עבר ללמוד בפנימיית המחוננים בספורט במכון וינגייט. לפני כשנה סיים את לימודיו בתיכון, ובפניו עמדה האפשרות אם להתגייס למסלול של ספורטאי מצטיין, או לדחות את שירותו הצבאי ולהתחיל ללמוד באחד הקולג'ים בארצות-הברית שיהוו לו מקפצה לקריירה. "העדפתי לסיים שירות מלא כמו כולם", מסביר השחיין, שמביט קדימה אל עבר אולימפיאדת ריו 2016. "לונדון זו רק התנסות טובה בדרך, הכנה מנטלית לעתיד". כשהוא נשאל לגבי ההרגשה לגבי קביעת הקריטריון לאולימפיאדה הוא אומר: "בניתי על זה, זו הייתה המטרה, זה לא הפתיע אותי. אבל זו הייתה הקלה", הוא מודה. "חזרתי ישר לאליפות ישראל אז אני עוד לא תופס את זה. העובדה שאני עדיין בפורמולה תחרותית שומר עליי במתח. אולי כשתתחיל העונה החדשה אני אקלוט שאני שחיין אולימפי".

שני שחיינים, בסיס אחד
בשנה האחרונה עשה טומרקין קפיצה משמעותית, לאחר שבקיץ אשתקד קטף מדליית זהב באליפות אירופה לנוער ב-100 מטר גב, מדליית ארד במרחק הכפול, ועוד שתי מדליות כסופות באולימפיאדת הנוער בשני המשחים. בשבוע שעבר הפך לישראלי החמישי שהבטיח את מקומו באולימפיאדה, ולשחיין השלישי והצעיר ביותר שנכנס לנבחרת האולימפית.
"המעבר מאליפויות ברמת הנוער לקביעת קריטריון אולימפי זהו צעד גדול", העיד אחד המאמנים בבריכה הלחה במכון וינגייט, במהלך אליפות ישראל שהסתיימה ביום חמישי האחרון. "הנער הזה הוא כשרון גדול, וללא ספק יש לו סיכוי רב להגיע לגמר אולימפי בקיץ הבא".
עוד באליפות נתנה הופעה מרשימה גם השחיינית אנה וולצ'יקוב, ששבה גם היא לפני כשבוע משנחאי. את שירותה הצבאי מממשת אנה לא רחוק מיעקב, במשרד ת"ש בבסיס שדה דב.

 
1 | 2
 
שנה הבאה בלונדון
שנה הבאה בלונדון

צילום: אורן אהרוני