יומן ארועים

Bookmark and Share
אירוע הטיסנים הגדול ביותר בארץ פורסם בתאריך 06.11.2011
תגיות: כטב"ם
מופע טיסנים מרהיב התקיים ביום שבת האחרון מעל שמי המדינה. מי שהביט לעבר השמיים באיזור ראשון לציון זכה לראות עשרות דגמים מרהיבים מעטרים את השמיים
איתי איתמר | צילום: אופיר הראל

אין זו הפעם הראשונה ששמי ראשון לציון מתעטרים בשלל מופעי טיסנים מרהיבים. ביום שבת בבוקר התקיים בפעם הרביעית אירוע הטיסנים על שמו של סתיו גולן ז"ל, פרח טיס שנפטר ממחלת הסרטן במהלך הקורס, בשנת 2005.
משפחת גולן, אשר עובדת כל השנה כדי להכין את האירוע ביחד עם מועדון טיסני ה"סקייל" בישראל, מספרת כי רבים מהטיסנאים בארץ משתתפים מידי שנה באירוע, שהוא הגדול ביותר המתקיים בארץ, מאז שנת 2008. על אף הסערות שהתחוללו לקראת סוף השבוע, בבוקר בהיר זה נראו בקהל נראו מאות אנשים, משפחה וחברים, וגם חיל האוויר הפגין נוכחות גדולה.

במהלך היום התקיימו מעל 30 מופעים מושקעים, במבנים של שישה או שבעה מטוסים.מי שהגיע למנחת המטוסים בראשון הבוקר, יכל להנות גם ממופעי שחזור קרבות בעזרת אמצעים פירוטכניים שונים. משפחת גולן השתתפה אף היא באירוע, והטיסה 3 מסוקי סקייל, טיסנים אותם בנו האב דני, יחד עם בניו, אשר דומים מאוד לגודלו של הכלי האמיתי, והציגו מחזה של הורדת כבל ומנוף הצלה, וחילוץ ניצול. "עוד לפני שהיה בקורס טיס, סתיו היה טיסנאי", מספר דני, "לא מדובר באירוע זיכרון, אלא באירוע משמח, הפנינג לזכרו של סתיו ולזכר הדברים שאהב לעשות".

 

 

מוכנים להמראה.
מוכנים להמראה.