יומן ארועים

Bookmark and Share
"ישראל היא מעצמת חלל" פורסם בתאריך 01.12.2011
תגיות: חקר החלל , טקסים ואירועים
לווין עצום שייתרסק לקרקע בתאריך לא ידוע, השלב הבא של "כיפת ברזל" ו-"שרביט קסמים" ולייזר להשמדת כלי טיס וטילים. בכירי התעשיות הביטחוניות שנאספו אמש בכנס התעופה והחלל, דנו באיומים, בפיתוחים ובהמצאות שישנו את עולם התעופה
טל מיכאל

כנס התעופה והחלל השנתי השני של "טכנולוגיות", התרכז ברובו בעולם ההגנה האווירית. מפתחי טילים, מהנדסים ובכירי מערך ההגנה של החיל דנו בשאלות שמעלים לאוויר האיומים שבסביבה. "מערך ההגנה האווירית מתמקד בעשור האחרון בבעיות המתפתחות מסביב. נשק להשמדה המונית, מטוסים וכלי-טיס בלתי מאויישים", פתח תא"ל דורון גביש, מפקד מערך ההגנה האווירית. "המערך עבר שינויים בשנים האחרונות בכדי להסתגל לאיומים בסביבה. צריך להבין שההגנה איננה הרמטית, אחרי הכל הטכנולוגיה היא בסך הכל טכנולוגיה אך אנו משתדלים ללמוד כמה שיותר מהר מטעויותינו".
מערך ההגנה האווירית עבר כברת דרך בעשור האחרון, ובשנים הקרובות אף צפוי להתקדם הרבה יותר. "חלוקת השמיים לשלוש שכבות הגנה מאפשרת לנו להתייחס לאיומים בדייקנות", הסביר אלוף (מיל') אילן בירן, יו"ר רפא"ל. "פיתוח מערכת חץ-3 מתקדמת, 'כיפת ברזל' מוטמעת ומערכת 'שרביט קסמים' יכולה להיות מבצעית עד שנת 2015. המערכת תוכל ליירט כל טיל בליסטי, רקטה כבדה, מטוסי אויב וטילי שיוט, ובעצם תהווה גיבוי לכל מה שמתרוצץ באטומוספירה ותהווה גיבוי לכל האיומים מן החלל".
מערכת כיפת ברזל ממשיכה להפתחת וקולטת כל העת שינויים חדשים, בחומרה ובתוכנה.

ישראל, גם בחלל
במושבים האחרים של הכנס התנהלו דיונים מרתקים לא פחות בתחומי החלל השונים. "לויין רוסי המסתובב בחלל ומכיל כעשר טונות של 'הידרוזין', עתיד להתרסק בחודשים הקרובים על הקרקע", סיפר מידד פריינטא, מנכ"ל Speacilist המתמחה בשמאות בחלל. "מדינות רבות לא מוכנות לקחת אחריות על הלויין, ונכון לעכשיו תיאלץ סוכנות החלל האירופית להתמודד איתו, ולמנוע התפוצצות הרת אסון". בסיום הכנס, הציג שר המדע, הרב פרופסור דניאל הרשקוביץ, את מצבה של ישראל מחוץ לאטומוספירה. "נכון לעכשיו מספר לוויני התצפית הישראליים בחלל גדול ממספר הלווינים האירופאיים, וכמחצית ממספר לוויני הצפית האמריקאים. ישראל היא מעצמת חלל". ישראל היא אחת המדינות היחידות בעולם ובין הראשונות שהחלו להפעיל לוויני "טסקה" בעלי איכויות תמונה אופטית העולות בהרבה של יכולותיהן של מדינות אחרות.

 
1 | 2 | 3
 
מסוק ה-V-22. בבחינה בישראל
מסוק ה-V-22. בבחינה בישראל