יומן ארועים

Bookmark and Share
פרויקט "יסעור 2025" מתקדם שלב פורסם בתאריך 23.01.2012
תגיות: טכנולוגיה , יסעור , יחידת אחזקה אווירית (יא"א)
פרויקט שמטרתו להאריך את חיי מסוקי היסעור, עד שנת 2025 לפחות, מתקרב לסיומו. המערכות החדשות שהותקנו על המסוקים הפכו כעת למבצעיות, והטייסים לומדים כיצד להפעילן בתצורה הסופית של המסוק המשודרג
דנה רוסו וטל מיכאל

פרויקט ההשבחה למסוקי היסעור בחיל, "יסעור 2025", עבר כברת דרך ארוכה בשנים האחרונות. מהמסוק הוסרו מערכות ישנות, אחרות עברו שדרוג, מערכות חדשות הותקנו, והכל על מנת להגיע לתוצאה המיוחלת. החודש עושה המערך צעד משמעותי נוסף לקראת המטרה, כשכל המערכות החדשות שכלולות בפרויקט יקבלו "תקניות מבצעית". "בגדול, המשמעות של זה היא שהפרויקט הגיע לתצורתו הסופית", הסביר רס"ן מ', קצין הפרויקט בטייסת "דורסי הלילה". "אמנם אנחנו ממשיכים להוסיף ולשדרג מערכות כל הזמן, אבל התצורה הבסיסית של המסוק כבר קיימת".

גם בתקופה הקרובה צפויות מערכות חדשות, ביניהן מערכת קשר מוצפנת, מערכות ניווט, מערכת להגנה עצמית ומערכת מתקדמת לגילוי איומים, להיכנס למסוקי היסעור ולהיכלל בפרויקט ההשבחה המקיף. בינתיים ממשיכים טייסי היסעור לעבור הסבה וללמוד את התצורה החדשה.

מסוק שהושבת ימריא בחודש הבא
אחד המסוקים שעבר לאחרונה את תהליך ההשבחה הוא מסוק יסעור שהושבת לפני כפר שנים וכעת הוא "מתעורר" לעידן חדש. המסוק, שקורקע והועבר אל אתר אחסון מיוחד, עבר בשנה האחרונה תהליך שיקום ביחידת האחזקה האווירית (יא"א) של חיל-האוויר בבסיס תל-נוף, וגם, כמובן, שודרג ל'יסעור 2025'. החודש הוא ימריא בפעם הראשונה אל דרכו החדשה.

 
1 | 2 | 3
 
מסוק היסעור (סיקורסקי CH-53)
מסוק היסעור (סיקורסקי CH-53)