יומן ארועים

Bookmark and Share
מפקד תל-נוף החדש: תא"ל תומר בר פורסם בתאריך 12.02.2012
תגיות: עמיקם נורקין , ראש להק אוויר , בסיס תל נוף
מפקד בית-הספר לטיסה לשעבר, תא"ל תומר בר, נכנס היום לנעליים חדשות: מפקד תל-נוף. את הפיקוד הוא מקבל מתא"ל עמיקם נורקין, ראש להק אוויר הבא. "עוצמת הבסיס טמונה בשילוב המנצח של כלי מלחמה משוכללים לצד אנשים המאפשרים את הצלחתו"
דנה רוסו | צילום: יונתן זלק

שלוש שנים לאחר שקיבל את נס הפיקוד, תא"ל עמיקם נורקין מעביר אותו לתא"ל תומר בר: מפקדו החדש של בסיס-נוף. "לפני 64 שנים, עמד במקום הזה מפקד הבסיס הראשון, היושב איתנו כאן בקהל, והפך את בסיס עקיר לבסיס עקרון של חיל-האוויר ושל מדינת ישראל", פתח תא"ל נורקין, שעתיד להפוך לראש להק אוויר בחיל. "35 מפקדים אחזו מאז בשרביט, ובעוד דקות מספר אעביר את הפיקוד על הבסיס לתא"ל תומר, בן העמק שאחז בילדותו את רגבי האדמה עליה אנו שומרים ומגינים. טייס ולוחם, מפקד מנוסה ואהוד, שמקבל ממני את דגל הפיקוד זו הפעם השלישית ב-10 השנים האחרונות. תומר, אני סומך עליך ושמח שאתה הוא זה שתעמוד בראש הבסיס".

רגע לפני שתא"ל נורקין מסיים את כהונתו ועובר לתפקידו החדש במטה, הודה לו מפקד חיל-האוויר על מסירותו. "מי שהוביל והנהיג בשלוש השנים האחרונות את הבסיס הוא מקצוען", אמר האלוף נחושתן. "ידעת לראות את כל הפרטים ולהרכיבם". לאחר מכן פנה מפקד חיל-האוויר למפקד הנכנס ואמר: "תומר, מפקד מעולה ובולט לאורך כל הדרך, אני בטוח ביכולתך להוביל את הבסיס בצפוי לו".

לעמוד בכל משימה, בכל אתגר
"אני מקבל היום את הפיקוד על בסיס תל-נוף, בסיס שבכל שנותיו נמצא בליבת העשייה", אמר תא"ל בר במעמד המרגש. "עוצמת המקום הזה טמונה בשילוב המנצח של כלי מלחמה משוכללים לצד האנשים שמאפשרים את הצלחתו. אל הבסיס נחשפתי דרך הפיקוד על טייסת 'אבירי הזנב הכפול' לפני כמה שנים, ונשבתי בקסמו. אני מקבל היום את הפיקוד מתוך הבנה עמוקה שמופקדים בידי מיטב האמצעים, ומיטב בניה ובנותיה של הארץ. בסיס תל-נוף ימשיך להיות מופת, ימלא כל משימה ויעמוד בכל אתגר".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
העברת נס הפיקוד
העברת נס הפיקוד