יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש להק אוויר החדש: תא"ל עמיקם נורקין פורסם בתאריך 01.03.2012
תגיות: עמיקם נורקין , ראש להק אוויר
לאחר קריירה מבצעית עמוסה, נכנס היום תא"ל נורקין לנעליו החדשות כראש להק אוויר במטה החיל. "זהו אחד התפקידים הבולטים בצה"ל, בייחוד בתקופה זו. לחיל-האוויר ממתינים אתגרים רבים, גם כאלה שלא התמודדנו איתם מעולם", אמר מפקד חיל-האוויר
טל מיכאל | צילום: יונתן זלק

תא"ל עמיקם נורקין סיכם היום שלוש שנות פיקוד על בסיס תל-נוף ומעתה יעמוד בראש להק אוויר. "אני מקבל היום את התפקיד בתחושת אחריות רבה", אמר תא"ל נורקין. "אנו חיים כאן במדינה קטנה, הנאלצת להתמודד עם שכונה מזרח תיכונית לא פשוטה. אני גאה לחזור ללהק, אך אין ספק כי הזכות הזו מלווה באחריות".

"בכל הזירות, בכל הטווחים"
את משמעותה של אחריות זו הבהיר בדבריו האלוף עידו נחושתן, מפקד חיל-האוויר. "להק אוויר נושא באחריות להכוונת הפעילות המבצעית של חיל-האוויר, בכל הזירות, מכל הסוגים", אמר האלוף עידו נחושתן. "אין כמעט פעילות בטחונית במדינת ישראל שהחיל איננו חלק ממנה. הוא נושא באחריות להכוונה ולמוכנות החיל למלחמה. הוא עובד בכל הטווחים ומחוייב לעשות זאת באופן מדויק, ללא טעויות ובאופן אחראי מאוד. עשרות אלפי שעות טיסה מבצעיות, פעילויות מיוחדות פורצות תחום, מבצעים וסבבי לחימה, פריסות לחו"ל וקליטת זרים בארץ, תרגילים חיליים וצה"ליים, משימות לאומיות כמו השריפה בכרמל ורעידת האדמה ביפן, ואפילו ביקורת כשירות וכוננות למטה המבצעי".

תא"ל נורקין (45) התגייס לחיל-האוויר ב-1985. הוא סיים את קורס הטיס במגמת קרב והחל את דרכו המבצעית כטייס F-15 בטייסת "אבירי הזנב הכפול". תוך זמן קצר, הוא קיבל תפקידים פיקודיים בשטח ובמטה, ובין השנים 1999-2002 זכה לפקד על הטייסת בה עשה את צעדיו הראשונים. הוא היה ראש צוות ההקמה של טייסת "הנגב" המתחדשת, שקלטה את מטוסי הסופה (F-16I) הראשונים. במלחמת לבנון השנייה, עמד בראש מחלקת המבצעים בחיל, ולאחר מכן התמנה למפקד בסיס תל-נוף.

"המוח המפעיל את כוח האש הקטלני של צה"ל"
תא"ל חגי טופולנסקי, שעמד בראש להק אוויר עד כה, יהפוך בקרוב לראש מטה חיל-האוויר, ויחליף בתפקידו את תא"ל נמרוד שפר. "על אנשי הלהק המניע את חיל-האוויר מוטלת מירב האחריות", קבע תא"ל טופולנסקי. "הם המוח המפעיל את כוח האש הקטלני של צה"ל, הם מנצחים ומכריעים במלחמה ואין ספק כי תפקידם מעורר הערכה".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
ראש להק אוויר הנכנס, תא"ל עמיקם נורקין
ראש להק אוויר הנכנס, תא"ל עמיקם נורקין