יומן ארועים

Bookmark and Share
האלוף נחושתן: "חיל-האוויר חזק מתמיד" פורסם בתאריך 11.03.2012
תגיות: כנפי הזהב , עידו נחושתן
מפקד חיל-האוויר הבהיר כי חיל-האוויר פועל ללא הפסקה כדי לשמר את העליונות האווירית ואת כוח ההרתעה. "אנחנו עובדים קשה, כל הזמן"
ליה שנל | צילום: תום קורץ

עשרות בוגרי קורס-טיס, שבדיוק לפני יובל עמדו על רחבת המסדרים והפכו לאנשי צוות-אוויר, קיבלו היום כנפי זהב. למרות הירי על ישראל, בחיל-האוויר החליטו שלא לקטוע את המסורת בת העשור, שמטרתה להביע הערכה לדור הוותיק של הטייסים.

"חיל-האוויר שינה את פניו ב-50 השנה האחרונות, אך הוא נשאר הארגון של האנשים הטובים ביותר והטכנולוגיה המתקדמת ביותר", אמר מפקד חיל-האוויר, האלוף עידו נחושתן. "חלק גדול מזה הוא בזכותכם. הפכתם לעמוד התווך של החיל במלחמות ובנצחונות הגדולים, ועם כל השינויים - אנחנו עדיין זקוקים לחיל-האוויר הטוב ביותר".

שישה קורסים, 15% מכלל ההפלות של חיל-האוויר
112 כנפי זהב הוענקו היום לבוגרי הקורסים של 1961-1962. 71 מהם הגיעו כדי לחגוג 50 שנה לסיום קורס הטיס, לצד בני המשפחות של 41 הבוגרים שהלכו לעולמם. "אני עומד כאן בהתרגשות, אבל גם בחיל ורעדה", אמר להם מפקד חיל-האוויר. "עומדים מולי כל-כך הרבה מיתוסים, ואנשים שעיצבו שכבה משמעותית באתוס של חיל-האוויר. ספרנו בקורסים שלכם 93 הפלות וחצי: 15% מכלל ההפלות של חיל-האוויר. אתם בניתם את הכוח המרתיע של חיל-האוויר, שקיים עד היום במזרח התיכון".

האלוף נחושתן ציין כי אפילו ברגעים אלו, טייסים שעוטים כנפי בד עושים את עבודתם מסביב ליממה. "אנחנו עובדים קשה כדי לשמור על העליונות האווירית, כל הזמן. הזרוע של חיל-האוויר חזקה מתמיד".

"עשינו היסטוריה"
"עזר ויצמן ענד לנו את הכנפיים לפני 50 שנה", נזכר רס"ן שלמה מילוא, נציג הבוגרים מקורס מספר 36. "עמדנו אז על הרחבה צעירים ויפים. היום אנחנו רק יפים", אמר בחיוך. "מאז, עשינו היסטוריה. התחלנו את המלחמות במלחמת ששת הימים והמשכנו במלחמת ההתשה, במלחמת יום כיפור ובכל המבצעים. חלקנו אפילו הספיקו להילחם גם במלחמת לבנון - היינו הדור שעיצב את רוח הלחימה של החיל. תודה לחיל-האוויר שנתן לנו את ההזדמנות להגן על המדינה ולהיות בחוד החנית".

 

 
1 | 2 | 3
 
בוגרי קורס הטיס של השנים 1961-1962
בוגרי קורס הטיס של השנים 1961-1962