יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-האוויר האיטלקי ערך אימון בשמי ישראל פורסם בתאריך 08.02.2013
תגיות: בסיס עובדה , שת"פ עם זרים , חילות אוויר זרים , תרגילים ואימונים
מעל חולות הנגב בדרום הארץ טסו בימים האחרונים מטוסי טורנאדו ו-AMX, שהגיעו לכאן כל הדרך מאיטליה. הם חצו את מהירות הקול, הטילו חימוש, "נלחמו" במטוסים יריבים ותקפו מטרות – וזה רק חלק קטן מהאימון המשותף עם חיל-האוויר הישראלי
שני פומס | צילום: ליאור קסטנר

חיל-האוויר האיטלקי המריא מישראל, לאחר שסיים אימון משותף יחד עם טייסות קרב של חיל-האוויר הישראלי. זוהי הפעם השלישית בה חיל-האוויר מארץ המגף מתארח בבסיס עובדה הדרומי: "יש לנו המון הערכה לחיל-האוויר הישראלי, שידוע במקצוענות שלו", אמר מייג'ור (רס"ן) מרקו, מוביל התרגיל מטעם האיטלקים. "כדי לעבוד ביחד, אנחנו צריכים להכיר את הסטנדרטים אחד של השני".

בשבוע הראשון של האימון התאמנו טייסי הטורנאדו וה-AMX האיטלקיים עם טייסת ביום האויב "הדרקון המעופף", שהייתה אחראית ליצור בשבילם את האימון המאתגר והמלמד ביותר. "בהתחלה, האיטלקים בחרו לתרגל הטלות חימוש והתמודדות עם איומי קרקע-אוויר", פירט רס"ן יפתח, סגן מפקד טייסת "הדרקון המעופף". "החלק השני של האימון היה יותר מבצעי: בנינו תרחיש, המצאנו מדינת אויב, והמשימה הייתה לתקוף את המטרות בה".

"דברים שאי אפשר לעשות באיטליה"
בין הטלות החימוש לגיחות חוצות קו (לעבר מדינת האויב הבדיונית), הספיקו הטייסים האיטלקיים להתאמן גם יחד עם טייסות קרב אחרות. אל מטוסי הקרב שלהם חברו מטוסי ה"נץ" (F-16 A/B) של טייסת "נשר הזהב" ומטוסי ה"בז" (F-15) של טייסת "אבירי הזנב הכפול", ויחד הם נלחמו כנגד מטוסי הטייסת האדומה.

האימון מעל שמי הדרום של מדינת ישראל מוכר היטב לצוותי האוויר הישראליים, אך הוא מספק לאיטלקים מגרש אווירי רחב שהם אינם רגילים אליו. "אפשר למשל לטוס כאן בגובה נמוך", מסביר מייג'ור מרקו. "באיטליה יש הרבה ערים צפופות ואנשים, ולכן אי אפשר לעשות את זה. כמדינה חברה בברית נאט"ו, הניסיון הזה תורם לפעילות המבצעית שלנו באופן חד-משמעי".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
טייסות קרב איטלקיות התאמנו בישראל יחד עם חיל-האוויר הישראלי
טייסות קרב איטלקיות התאמנו בישראל יחד עם חיל-האוויר הישראלי