יומן ארועים

Bookmark and Share
לראשונה בחיל: לוחמים חרדים בבסיסי הדרום פורסם בתאריך 24.03.2013
תגיות: שח"ר כחול , בסיס נבטים , הגנה קרקעית
כ-30 חיילים חרדים התגייסו לראשונה אל "פלגת הנגב": יחידת לוחמים המגינה על בסיסי הדרום מפני ניסיונות חדירה ויוצאת לפעילות גם ביהודה ושומרון. "זו משימה לאומית. לחיל-האוויר יש את המחויבות לעשות הכל כדי שהחיילים ישתלבו באופן הטוב ביותר"
שני פומס ושיר גולן | צילום: יונתן זלק

עולים על מדים: הלוחמים החרדים הראשונים של חיל-האוויר הגיעו אל הבקו"ם והפכו מאזרחים לחיילים, בדרכם להצטרף לפלוגות המגינות על בסיסי הדרום של החיל. לאחר שעברו את שרשרת החיול החליפו את בגדיהם במדים והעמיסו על הגב קיטבג מלא בציוד צבאי, חששות וציפיות. "תמיד רציתי להיות לוחם", סיפר טוראי אלמוג שילון, אחד המתגייסים. "לקראת הגיוס עשיתי אימוני כושר, ריצות. התכוננתי לכך הרבה".

כבר לאחר חג הפסח, יתחילו כ-30 החיילים החדשים, בני 18-19, את הטירונות ואת הכשרת הלוחם שלהם בבית הספר לחי"ר של חיל-האוויר (ביסל"ח). "הם חיילים לכל דבר", מדגיש סא"ל מוטי עובד, מפקד בית-הספר, "אך תהיה התחשבות מלאה כך שהם יוכלו לקיים את אורח חייהם". לאחר שיסיימו את תקופת ההכשרה, בת מספר שבועות, הם עתידים להשתלב בשורותיה של פלגת הנגב, האחראית להגן על בסיס נבטים בדרום מפני ניסיונות אפשריים לחדירה, גניבה או אפילו פיגוע. בנוסף, הם יבצעו תעסוקה מבצעית ביהודה ושומרון.

מטווחים ושיעורי תורה
בבסיסי חיל-האוויר נערכו לקראת קליטתם של הלוחמים החדשים וניסו להעמיק את ההיכרות עם אורח חייהם. "נפגשנו עם רבנים ושוחחנו עם אנשי גדוד 'נצח יהודה', גדוד החי"ר החרדי", מפרט סרן נאור אלפסי, מפקד בביסל"ח. לצד הכנת צוות המפקדים, הוקמו בבסיס מתחמים נפרדים המותאמים לאורח חייהם הדתי של החיילים. "יש להם אזור מבודד בבסיס הכולל מקלחות, שירותים, חדר אוכל כשר ובית-כנסת", הוא מתאר. "בין המטווחים, תרגילי השטח והתעסוקה המבצעית, הם יקבלו גם שיעורי תורה וזמן להתפלל".

בסיס נבטים הוא הבסיס הראשון אשר יקלוט את הלוחמים החרדים, אך בחיל-האוויר מקווים להרחיב את התוכנית גם לשאר בסיסי הדרום. "במסגרת תהליך גיוס החרדים לצה"ל, אנו שואפים לכך שלוחמים יתגייסו לבסיסים נוספים של חיל-האוויר", אומר סא"ל עובד. "זו משימה לאומית שגם חיל-האוויר שותף לה, ועם התקדמות התוכנית אנחנו המפקדים נלמד מכך ונתפתח".

 
1 | 2 | 3
 
כ-30 חרדים בגילאי 18-19 הגיעו לבקו"ם ועלו על מדים
כ-30 חרדים בגילאי 18-19 הגיעו לבקו"ם ועלו על מדים