יומן ארועים

Bookmark and Share
השמשון יוצא לטיסה ראשונה פורסם בתאריך 18.04.2013
תגיות: שמשון
עוד מהלך לקראת הגעת השמשון: מטוס השמשון (הרקולס J) הראשון, עליו הוטבע לפני כחודש סמל חיל-האוויר הישראלי, ביצע טיסה ראשונה בשמי ארה"ב. הוא צפוי לנחות בארץ בשנת 2014, אז יותקנו עליו המערכות הישראליות
שני פומס

צעד חשוב נוסף לקראת הגעתו של השמשון: המטוס הראשון שינחת בארץ בשנת 2014 יצא לטיסתו הראשונה מעל שמי ארה"ב, שם הוא מיוצר. הטיסה שהתקיימה בשבוע שעבר ונמשכה כשלוש שעות היא יריית הפתיחה לטיסות נוספות שיצאו בימים הקרובים. "הטיסה עברה בשלום", אמר סא"ל אורי, מפקד צוות ההקמה של השמשון. "זהו צעד סמלי ומשמעותי בתהליך הקליטה של המטוס ובתהליך הקמת הטייסת".

לדבריו של סא"ל אורי מטרת הטיסה הייתה לבחון את המערכות הקיימות במטוס ולבדוק את תקינותן. "המטוס הזה מאוד מתקדם והוא מגיע עם מערכת ניהול ושליטה ממוחשבת", הסביר. "לאחר הטיסה הזאת יתקינו עליו מערכות ישראליות. חיל-האוויר מעוניין להתאים את השמשון למשימותיו".

את הגיחה הראשונה של מטוס התובלה החדשני ביצעו טייסים אמריקאים, אך בחודשים הקרובים צפוי לטוס לארה"ב צוות מצומצם של טייסים ונווטים אשר יעברו הסבה על מטוס השמשון. ההכשרה של צוותי האוויר תימשך מספר חודשים ובהמשך יוכשרו גורמים נוספים הקשורים בתפעול המטוס כמו פקחי ההעמסה הנמצאים בתא המטען וצוותים טכניים. "מטוס השמשון הוא 'אחיו' הגדול של הקרנף", אמר סא"ל אורי. "חלק מהמשימות שלהם יהיו חופפות, אך בעתיד יהיו להם משימות שונות ונפרדות זו מזו".

 

המטוס הישראלי בטיסתו הראשונה בשמי ארה"ב
המטוס הישראלי בטיסתו הראשונה בשמי ארה"ב