יומן ארועים

Bookmark and Share
משחק תפקידים: סדנת שטח לצוותי המסוקים פורסם בתאריך 02.05.2013
תגיות: יחשת"פ , שיתוף פעולה , מערך המסוקים , מכונאי מוטס , קורס אימון מבצעי (קא"מ) , טייסת "ציפורי המדבר"
דברים שרואים משם לא רואים מכאן: טייסי מסוקים טריים ומכונאים מוטסים לעתיד יצאו מהקוקפיט וירדו לשטח. בשבוע שכולו מלחמה יבשתית, למדו החניכים איך הדברים נראים מתוך הטנק ומכוונת ה"נגב"
שיר כהן ולילך גונן

מהאוויר ומהקרקע דברים נראית אחרת, וכדי ללמוד את ההבדלים החליפו השבוע חניכי הקורס לאימון מבצעי (קא"מ) בטייסות המסוקים וחניכי קורס מכונאים מוטסים את הסרבלים במדי ב' ויצאו לשבוע יבשה מלא אבק. משתתפי הסדנא למדו על סוגיה השונים של הלחימה היבשתית, נכנסו לתפקיד לוחמי שריון ולמדו איך נראה השטח מקרוב. "בקא"מ הם חווים את הצעדים המבצעיים הראשונים שלהם ושיתוף פעולה עם כוחות קרקעיים היא אחת המשימות העיקריות שלהם בתור צוות של מסוק", מסביר רס"ן ניר, מפקד קא"מ מסע"ר המתקיים בטייסת "ציפורי המדבר". "המטרה היא להסתכל בעיניים של הצד השני, ולהבין איך זה מרגיש".

עיסוקן המרכזי של טייסות המסוקים סובב סביב שיתוף פעולה עם כוחות הקרקע, ובשעת חירום הקשר בין שני הצדדים הופך למרכיב מכריע בקרב. "אתה מבין שהם רואים את הדברים בצורה אחרת", אומר סגן תומר, אחד מחניכי הקא"מ בטייסת "המסק"ר הראשונה". "אחרי שהבנתי מה רואים מהטנק יהיה לי קל יותר להבין לאן מכווינים אותי מהאוויר".

 

 
1 | 2
 
צוותי המסוקים החליפו את הסרבלים במדי ב' ויצאו לשבוע יבשה מלא אבק
צוותי המסוקים החליפו את הסרבלים במדי ב' ויצאו לשבוע יבשה מלא אבק