יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-האוויר יפתח שעריו לניצולי השואה פורסם בתאריך 09.05.2013
תגיות: בסיס רמת דוד , טייסת "העמק" , שואה
פרוייקט מיוחד בחיל-האוויר: בחודש הבא יפתחו השערים בבסיסי החיל עבור ניצולי שואה שיוזמנו להכיר את החיל הכחול מקרוב. "הקשר בין ניצולי השואה לבין חיל-האוויר טבוע בנו עמוק"
שיר כהן | צילום:יונתן זלק

ביום חמישי אירח בסיס רמת דוד הצפוני, כ-50 ניצולי שואה ממגורים מוגנים בהוד השרון, כפיילוט לקראת מיזם ייחודי שיערך ב-11 ביוני, ובו יוזמנו ניצולי שואה לכל בסיסי החיל ברחבי הארץ. במהלך ביקורם של האורחים הבוקר בבסיס עתיר המורשת, הוצגו להם דיירי הקבע בבסיס: שני מטוסי "ברק" (F-16c/d) ומסוק "עטלף" (SA-565 פנתר) המשמש לסיורים ימיים.

"זה כבוד גדול עבורנו לארח אתכם", אמר סא"ל נ', מפקד טייסת "העמק" שאירחה את הניצולים. "הקשר בין ניצולי השואה לבין חיל-האוויר טבוע בנו עמוק כמו גם במורשת שלנו". במהלך הביקור שמעו האורחים בני הגיל השלישי על פועלו של חיל-האוויר כיום ועל יכולותיו הרבות. לאחר מכן הוצג להם הסרט על מטס חיל-האוויר מעל מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו, אותו הוביל מפקד חיל-האוויר כיום, האלוף אמיר אשל.

"הביקור הזה ממלא את ליבנו", אמר בהתרגשות אל"ם ניר, מפקד הבסיס שגם ליווה את הסיור לכל אורכו. "אתם מעוררים בנו השראה, אין לנו ספק למה אנחנו פה ומה אנחנו עושים כאן. אנחנו
יוצאים מהביקור הזה מחוזקים".

 

גם אתם מוזמנים להגיע עם קרוביכם לסיור ב-11.6.2013, שמהווה הזדמנות חד-פעמית להיחשף לפעילות חיל-האוויר. ההשתתפות בסיור היא ללא עלות ומותנית בהרשמה. הסיורים יערכו בבוקר ואחר-הצהריים והגעה לבסיסים מוסדרת בהסעות מכל רחבי הארץ.

לפרטים והרשמה (המקומות מוגבלים):
טלפון: 03-5468969
פקס: 03-5613884
דואר-אלקטרוני: Merkazpro@gmail.com
מסרו את שמכם המלא, מספר תעודת הזהות, כתובתכם ומספר הטלפון.

*לא ניתן לבחור את בסיס הסיור
*ההשתתפות ללא עלות
*הסיור מיועד לניצולי שואה בלבד בעלי אזרחות ישראלית
*במידת הצורך ניתן לצרף מלווה אחד בעל אזרחות ישראלית
*יש להודיע מראש בעת ההרשמה על מגבלות גופניות
*ניתן להירשם כבודדים או כקבוצות

 

 
1 | 2 | 3 | 4
 
כ-50 ניצולי שואה התארחו הבוקר בבסיס רמת-דוד וקיבלו להצצה ייחודית לפועלו של חיל-האוויר
כ-50 ניצולי שואה התארחו הבוקר בבסיס רמת-דוד וקיבלו להצצה ייחודית לפועלו של חיל-האוויר