יומן ארועים

Bookmark and Share
ביקור ראשון של טייסי חיל-האוויר התאילנדי פורסם בתאריך 28.05.2013
חיל-האוויר התאילנדי הוא אחד מהחילות עמם שומר חיל-האוויר על קשר הדוק: לפני כחצי שנה הוטסו שניים מטייסי חיל-האוויר לביקור בבסיסי חיל-האוויר התאילנדי, ואילו בשבוע שעבר נערך ביקור הגומלין כשמשלחת אנשי צוות-אוויר תאילנדיים הגיעו לביקור בבסיסי חיל-האוויר הישראלי
לילך גונן

לחיל-האוויר הישראלי ידידים רבים מעבר לים: בין שיתופי הפעולה הבין-לאומיים עליהם שומר חיל-האוויר, נמצא גם שיתוף הפעולה עם חיל-האוויר המלכותי התאילנדי. אי לכך, הגיעו בשבוע שעבר עשרה נציגים של חיל-האוויר המלכותי לביקור ראשון מסוגו בארץ במטרה להתרשם וללמוד מחיל-האוויר הישראלי. "באנו לצפות בפעילות של חיל-האוויר וללמוד על אופן הכשרת אנשי צוות-האוויר הישראליים, ועל ההתפתחות הטכנולוגית בחיל", אמר אל"ם נפאדג' דופאטמיא מפקד המשלחת וסגן מפקד אגף המבצעים בחיל-האוויר התאילנדי. "מלבד זאת הביקור הזה הוא הפעם הראשונה שאנחנו מגיעים לישראל והוא שינה לחלוטין את התדמית שהייתה לי על מדינת ישראל. התמונה שיש לי בראש התחלפה בתמונה שונה מאוד".

אחת לשנתיים יוצאים לתאילנד שני אנשי צוות-אוויר ישראלים ממערך הקרב ומעבירים סדנה למספר מצומצם של צוותי-אוויר תאילנדים, וביקור המשלחת התאילנדית בארץ מהווה ביקור גומלין. חברי המשלחת ביקרו בבסיס חצרים ובבסיס נבטים, התרשמו מבית-הספר לטיסה וזכו להצצה חטופה לפועלו של החיל. "הביקור הזה הוא הזדמנות מצוינת בשבילנו לראות דברים שלא ראינו מעולם", הוסיף מפקד המשלחת, "יש הרבה הבדלי תרבות בין שני החילות ויש לנו הרבה מה ללמוד אחד מהשני".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5