יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-אוויר "ירוק" יותר: שומרים על הסביבה פורסם בתאריך 05.06.2013
תגיות: איכות הסביבה
לכבוד יום איכות הסביבה הבין-לאומי: הכירו את מדור "כחול בונה ירוק" שתכליתו היא להפוך את חיל-האוויר לחיל "ירוק" יותר. עשרות פתרונות ידידותיים לסביבה כבר יצאו לדרך ומפוזרים בבסיסים ברחבי הארץ. וזוהי רק ההתחלה
מיכל חיוט

היום מצוין ברחבי העולם יום איכות-הסביבה הבין-לאומי, אך בחיל-האוויר מפתחים פרויקטים ירוקים בכל 365 ימות השנה. מדור "כחול בונה ירוק" בחיל, שם לו למטרה לדאוג לצמצום הנזק שנגרם לסביבה כתוצאה מפעילות צבאית, ולצורך כך שוקד על פרויקטים ידידותיים לסביבה רבים. כך למשל יצמצם חיל-האוויר את השימוש בסולר ויחליפו בטכנולוגיה חשמלית. הפרויקט יהפוך את שימושיו של חיל-האוויר לחסכוניים יותר הן בדלק והן בכסף. "היום חיל-האוויר פועל הרבה על סולר, חומר יקר שגם מזיק לסביבה", מסביר סרן איתמר בוגנים, ראש מדור "כחול בונה ירוק". "השינוי במקור האנרגיה עתיד לחסוך כמיליון שקלים".

בנוסף, בימים הקרובים תחל הסבה של התאורה במספר מבנים בחיל לתאורה טבעית: את החדרים יאיר צינור ובו מראות קטנות שיגבירו את אור השמש. "כרגע אנחנו בודקים האם צריכת החשמל יורדת בנקודות בהן נשתמש בתאורה טבעית", מפרט סרן בוגנים. "כשנראה שאנחנו מקבלים את התוצאות הנחוצות, נתקין את התאורה במבנים נוספים בחיל ובכך נחסוך כשניים וחצי מיליון שקלים, משום שלא נשתמש בחשמל בשעות היום".

 
1 | 2 | 3
 
מדור "כחול בונה ירוק" מוצא פתרונות לצמצום הנזק שנגרם לסביבה כתוצאה מפעילות צבאית
מדור "כחול בונה ירוק" מוצא פתרונות לצמצום הנזק שנגרם לסביבה כתוצאה מפעילות צבאית