יומן ארועים

Bookmark and Share
דרוכים ומוכנים: האימון של יחידת "חרב מגן" פורסם בתאריך 12.07.2013
תגיות: חץ , יחידת "חרב מגן" , מערך ההגנה האווירית , הגנה אקטיבית
יחידת "חרב מגן", המפעילה את מערכת טילי היירוט "חץ", קיימה בהפתעה אימון גדול שבמסגרתו התמודדו הלוחמים עם משימות משתנות, תוך תרגול מתאר לחימה מלא. בסופו, הוכיחו שוב שאין מוכנים מהם ליום שבו יצטרכו לשלוח את טילי ה"חץ" כדי להגן על המדינה
שיר אהרון ברם

אנשי יחידת "חרב מגן", האמונה על הפעלת מערכת ה"חץ" המיירטת טילי קרקע-קרקע ארוכי טווח, עברו בשבועות האחרונים אימון מיוחד שמטרתו הייתה לבחון את תפקוד היחידה במצב חירום, ולהעמיד את הלוחמים בפני תרחישים קיצוניים שעשויים להתרחש. "בתרגיל הלוחמים נחשפים לאי-ודאות, מגיעים ליחידה בלי לדעת מה קורה ונאלצים להתמודד עם המצבים בן רגע. בין היתר אנחנו מתאמנים על תרחישי פעולה ולחימה תוך כדי ספיגת אש כבדה", מסביר סא"ל אורי אייל, מפקד יחידת "חרב מגן".

התרגיל יצא לדרך כאשר חזרו חיילי היחידה משבוע שטח אינטנסיבי, עייפים ותשושים. אולם יריית הפתיחה של התרגיל, הבהירה ללוחמים העייפים שהמנוחה תיאלץ להמתין: בתוך זמן קצר היה עליהם לפרוס את סוללת הטילים בשטח היחידה. המערכת הורכבה והוכנה לפעולה מידית, בפעולות המצריכות לפעמים דיוק כירורגי זהיר. "ישנו מתח בין הצורך במהירות לבין מחויבות לשמירה על הזהירות והבטיחות מכיוון שהאימון התבצע תוך שימוש בטילים חיים, אין כאן מקום לטעויות- גם לא בפעילות בשטח", מסביר רס"ן גלעד, מפקד סוללת החץ.

למרות עייפותם, הם עובדים במלוא הכוח ומסיימים את המשימה, כשבכל פעם נוסף אתגר חדש והלוחמים נדרשים להתמודד עם שינוי ואיום. "בתרגיל הנוכחי הופעלו כל כוחות היחידה במלואם, כולל כוחות המילואים", מסביר סא"ל אורי אייל. "בו זמנית אנחנו עדיין ערוכים לכל מצב אמת".

 
1 | 2
 
הלוחמים הוכיחו שוב שאין מוכנים מהם ליום שבו יצטרכו לשלוח את טילי ה"חץ" כדי להגן על המדינה
הלוחמים הוכיחו שוב שאין מוכנים מהם ליום שבו יצטרכו לשלוח את טילי ה"חץ" כדי להגן על המדינה