יומן ארועים

Bookmark and Share
פרחי-טיס מרחבי העולם ביקרו בבסיס הצפוני פורסם בתאריך 01.08.2013
תגיות: טייסת ה"עמק" , בסיס רמת דוד , חילות אוויר זרים , שת"פ עם זרים
בכל שנה מגיעה משלחת חילופי בני-נוער שוחרי-תעופה ופרחי-טיס מצבאות העולם ארצה ומסיירת בין אתרים שונים בישראל ובסיסי חיל-האוויר. השנה, פגשו הצעירים בבסיס רמת דוד גם את מפקדה הראשון של טייסת "העמק", שמכיר את סבו של אחד המבקרים עוד מימי המיראז'
מיכל חיוט

בסיס רמת-דוד הצפוני התמלא אתמול במבקרים מכל העולם: בני-נוער שוחרי-תעופה ופרחי-טיס מצבאות העולם, המכונים "קדטים", שהגיעו להתרשם מחיל-האוויר הישראלי. "בכל קיץ יש משלחות החלפת קדטים, שמגיעים מ-20 מדינות שחברות בארגון הקדטים הבינלאומי", מספר סא"ל (מיל') ינון בר שלטון, האחראי על הפרויקט בארץ. שוחרי התעופה שביקרו בישראל הגיעו מארה"ב, גרמניה, הולנד, צרפת וסין, והתרשמו מאוד מכלי-הטיס שמפעיל הבסיס הצפוני. בנוסף, ביקרו הצעירים בבית-הקברות בנהלל, הסמוך לבסיס רמת-דוד, בו קבורים אילן רמון ובנו אסף, וכמו כן, משה דיין.

במסגרת הסיור של הקדטים הצעירים בבסיס רמת-דוד הם הגיעו לטייסת "העמק". שם, הם למדו על מטוס ה"ברק" (F-16d) הישראלי ומשימותיו. יחד עם אנשי צוות-אוויר המשרתים כיום בטייסת, עמד גם אל"ם (מיל') דני שפירא, שהיה מפקדה הראשונה של הטייסת. "סבא של אחד הקדטים מצרפת, וינסנט, הוא חבר קרוב", מחייך אל"ם (מיל') שפירא. "לכן היה לי חשוב להגיע לכאן היום ולדבר איתם. הכרתי את הסבא בצרפת, כשהייתי טייס הפרויקט של המיראז' ובחנתי את הבאתם ארצה, הוא היה טייס הניסוי הראשי בחברה שייצרה אותם".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
יחד עם אנשי צוות-אוויר המשרתים כיום בטייסת, עמד גם אל"ם (מיל') דני שפירא, שהיה מפקדה הראשונה של הטייסת
יחד עם אנשי צוות-אוויר המשרתים כיום בטייסת, עמד גם אל"ם (מיל') דני שפירא, שהיה מפקדה הראשונה של הטייסת