יומן ארועים

Bookmark and Share
תא"ל רן בשביץ מונה לראש להק ציוד פורסם בתאריך 12.09.2013
תגיות: המערך הטכני , רלצ"ד
חילופי פיקוד בלהק ציוד. תא"ל רן לוי סיים שלושים שנות שירות מתוכן שלוש וחצי שנים כראש להק הציוד. מחליפו, תא"ל רן בשביץ, החל את דרכו בעתודה ובתפקידו האחרון שימש כראש מחלקת מטוסים. "המערך הטכני הינו מקור משמעותי של עוצמה בחיל-האוויר"
מערכת אתר חיל-האוויר

תא"ל רן לוי סיים השבוע כמעט 30 שנות שירות בחיל-האוויר. לוי, שהתגייס לחיל במסגרת עתודאי בשנת 1984 החל את דרכו כקצין אחזקת מכ"ם ביב"א הדרומית ומשם עשה מגוון תפקידים במערך הטכני עד לראש להק ציוד, תפקיד אותו החל בנובמבר 2009. בשנות כהונתו התקדם המערך בתחומים רבים: מערכת "כיפת ברזל" נקלטה בחיל והספיקה להוכיח את חשיבותה בהגנה על אזרחי המדינה, עסקת מטוס ההדרכה האיטלקי נחתמה ומטוס ה"שמשון", ההרקולס החדש, הראשון נמסר לחיל-האוויר במפעלי לוקהיד-מרטין שבארה"ב. מערכות נקלטו, טכנאים הוכשרו ובעיקר פעילות מבצעית ענפה שלצידה כתף אל כתף מערך אחזקה תומך, מחמש ומלווה כל גיחה, כל פריסה בשטח, כל פעילות.

תא"ל רן לוי, עלה אל הבמה בפעם האחרונה כראש להק ציוד מעט נרגש. הוא סיפר בנאומו כי בבוקר הלך להתפלל בכותל ולהודות על שנים ארוכות של עשייה מבורכת. את רוב נאומו הקדיש לאנשי המערך. "אלפי אנשים בעשרות מקצועות, אנשים שעשייתם לרוב אינה נראית אבל היא המאפשרת את עבודתו של חיל-האוויר. הייתי רוצה להודות לכל אחד ואחת מכם באופן אישי על עשייתכם, וכתחליף אני מבקש לנצל את הבמה והמעמד המיוחד הזה כדי להודות לכם כקבוצה".

למחליפו, תא"ל רן בשביץ מחכה לא פחות עבודה, הפעילות השוטפת ולצידה המשך פיתוח ובניין הכוח של המערך. במהלך כהונתו של בשביץ ינחתו כאן מטוס ה"שמשון" (c-130J) וה"לביא" (M-346). העבודה על מטוסי ה"אדיר" (F-35I) שיגיעו כנראה רק למחליפו תימשך בארץ ובחו"ל.

תא"ל רן בשביץ התגייס בשנת 1987 לעתודה ועשה תפקידים רבים במערך. הוא עסק שנים בתחום ההגנה האווירית של פטריוט, הוק וחץ ושירת שנתיים כקצין קישור לצבא ארה"ב באלבמה. הוא פיקד על טייסת תחזוקה של אגד צפון, על יחידת האחזקה האווירית בבסיס תל-נוף ובתפקידו האחרון שימש כראש מחלקת מטוסים.
תא"ל רן בשביץ אמר בנאומו הראשון כראש להק ציוד: "בימים אלה בהם אנו מציינים 40 שנים למלחמת יום הכיפורים, קולות המלחמה מהדהדים שוב באזורנו. משימתנו ברורה, כך גם גודל השעה וגודל האתגרים. המערך הטכני, מערך אחד של אנשים הפועלים מתוך אחריות ומחוייבות עמוקה להבטיח את הצלחתו של החיל, אנשים שרגליהם יציבות על הקרקע, שראש מביט גבוה לשמיים וליבם פועם בעוצמה".

"אנשי המערך הטכני, התקופה סוערת, רבת אפשרויות ומצבים שטרם ידענום", אמר מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל. "על חיל-האוויר מוטלת עיקר האחריות למתן מענה בהתקפה ובהגנה. לנו היכולות והנחישות למצות אותן בכל מבחן. נמשיך להתקדם ולהתחזק. נבטח בדרכנו ונחזק אנשינו".

ראש להק ציוד הנכנס, תא"ל רן בשביץ
ראש להק ציוד הנכנס, תא"ל רן בשביץ