יומן ארועים

Bookmark and Share
חייל מפלמחים נרצח בסוף השבוע פורסם בתאריך 22.09.2013
בצה"ל עוסקים כבר תקופה ארוכה בהדרכה ובחיזוק המודעות של בטחון אישי של החיילים. סמל תומר חזן ז"ל נרצח בסוף השבוע. עירנות מוגברת יכולה למנוע את המקרה הבא
מערכת אתר חיל-האוויר

סמל תומר חזן, בן עשרים מבת ים, ששרת בבסיס חיל-האוויר בפלמחים, נרצח בסוף השבוע בידי נדאל עאמר מהכפר בית אמין. השניים עבדו יחד במסעדה בבת ים ועאמר שכנע אותו להצטרף אליו לביתו. הוא רצח אותו בשטח פתוח והשליך את הגופה לבור מים.

הארוע העצוב מחדד שוב את העירנות הנדרשת מחיילי צה"ל, בכל תפקיד ובכל ארוע. המעמד של לובשי מדים הוא רב משמעות עבור גורמים עויינים וארוע תמים וחברי עלול להסתיים במוות.

בצה"ל נאבקים בשנתיים האחרונות בניסיונות הגוברים ועולים, מצד ארגוני הטרור והתארגנויות מקומיות, לחטוף חיילים לטובת ביצוע פיגוע מיקוח. בפיקוד המרכז ובשב"כ מדווחים על סיכול כמה עשרות ניסיונות, בשלבי התקדמות שונים, לבצע חטיפות, בדרכים שונות, גם כדוגמת זו שבוצעה בסוף השבוע האחרון, במהלכה נרצח סמל תומר חזן ז"ל. ברשתות החברתיות נחשף מידע רב אודות חיילי צה"ל, מידע המוביל ליצירת קשר "מיקרי" שעלול גם הוא להביא לחטיפה.

המקרה המצער של סמל תומר חזן ז"ל הוא דגל אדום וראוי כי נלמד ממנו ונהיה עירניים וחשדניים. הנסיעה בטרמפים אסורה על פקודות הצבא ואל נקל בה ראש, יצירת קשר עם אנשים שגרים בכפרים הפלסטינאיים ביהודה ושומרון מסוכנת ואסורה. "נדרש לעשות הכל כדי לא להכנס למצבים מסוכנים, גם עם אנשים שאנחנו חושבים שאנחנו מכירים, לא תמיד נדע את המניע שלהם או מה הם עלולים לעשות", אומר ראש ענף הגנה קרקעית במחלקת הגנה.

הלוויתו של סמל תומר חזן ז"ל, תערך היום (יום ראשון) בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בחולון. יהי זכרו ברוך.

סמל תומר חזן ז"ל
סמל תומר חזן ז"ל