יומן ארועים

Bookmark and Share
אימון מיוחד לטיסה ארוכת-טווח פורסם בתאריך 10.10.2013
תגיות: תדלוק אווירי , ראם (בואינג 707)
במהלך השבוע האחרון יצאו טייסות הקרב של חיל-האוויר לאימון מיוחד ומורכב בטיסה ארוכת טווח. במהלך הטיסה התאמנו הצוותים על תדלוק אווירי ובחנו את היכולת לטוס הרחק מכאן
מערכת אתר חיל-האוויר

כשמדברים על "כל האופציות על השולחן", ניתן להבין שמדובר גם על אופציות צבאיות. חיל-האוויר, הזרוע הארוכה של צה"ל, היא האחראית למימוש האופציה אם תידרש ולצורך כך בטייסות מתרגלים ומחזקים את קשת היכולות, בין השאר, גם בטיסות ארוכות טווח. בתחום הזה נדרש חיל-האוויר לפתח יכולת פעולה רלוונטית, מפעולה ממוקדת ועד לפעולה רחבה.

האימון בתקופה האחרונה אינו שונה מאימונים שנעשו בשנים האחרונות והוא בוחן את מירב הפרטים בתרחיש המדובר - החל מהתכנון במחלקת מבצעים ובטייסות, דרך הטיסה עצמה והתדלוק האווירי ועד הניהול ממרכז השליטה של החיל.
מפקד אחת מטייסות הקרב שהשתתף בגיחה, ציין כי האתגרים בטיסה מסוג זה מתחילים כבר בתכנון וממשיכים בטיסה שהיא רחוקה מהבית, תנאי מזג אוויר ותנאי שטח לא מוכרים ובנוסף גם האיומים האפשריים בדרך.

בטייסות הודגש כי האימון חידד את היכולות וחיבר בין כלל המרכיבים והטייסות שמשתתפות לאימון המורכב והייחודי. בהיבט האישי מספרים הטייסים על חווית טיסה ממושכת הדורשת ריכוז למשך מספר שעות וגם הכנות פיסיות מיוחדות בהיבטי מנוחה ותזונה.

 

 

 

 

 

 
1 | 2 | 3
 
האתגרים בטיסה מסוג זה מתחילים כבר בתכנון וממשיכים בטיסה שהיא רחוקה מהבית
האתגרים בטיסה מסוג זה מתחילים כבר בתכנון וממשיכים בטיסה שהיא רחוקה מהבית