יומן ארועים

Bookmark and Share
צוותי-האוויר הראשונים של ה"שמשון" שבו לארץ פורסם בתאריך 07.11.2013
תגיות: שמשון , הרקולס J , טייסת "הפילים"
צוותי-האוויר הראשונים של מטוס ה"שמשון" (C-130J) שבו מההסבה בארה"ב. הם ביקרו במפעל בו מייצרים את הגרסה הישראלית וראו את המערכות הייחודיות של המטוס. "ההסבה הייתה מקצועית, אנחנו סופרים את הימים עד שהשמשון יגיע אלינו"
שני פומס

טייסת ה"שמשון" (C-130J) הראשונה בחיל-האוויר נמצאת בעיצומם של תהליכי בנייה וכעת נרשם צעד נוסף כאשר צוותי-האוויר הראשונים שהוסמכו על המטוס שבו לארץ. הם שהו בארה"ב לתקופה של כמעט ארבעה חודשים בה הוסבו על מטוס התובלה המתקדם בבסיס ליטל רוק במדינת ארקנסו. "ההסבה הייתה טובה מאוד. לא רק שלמדנו על השמשון וכיצד מטיסים אותו, אלא למדנו גם על חיל-האוויר האמריקאי. ראינו כיצד הטייסים האמריקאים מתאמנים עם המטוס ורכשנו ידע שגם אנחנו נוכל ליישם", מסכם סא"ל אורי, מפקד צוות ההקמה של טייסת השמשון שיפקד עליה לכשתיפתח. "ההסבה הייתה מקצועית מאוד. אנחנו מרגישים שהאמריקאים הם שותפים ושיש לנו עם מי לעבוד".

ההסבה בארה"ב כללה לימודים קרקעיים, טיסות בסימולטור וכן טיסות על ההרקולס C-130J. צוותי-האוויר חזרו ביום שלישי אחר-הצהריים לישראל אך לא לפני שראו מקרוב את הגרסה הישראלית שעתידה לנחות בארץ. "ביקרנו במפעל בו מייצרים את המטוס וראינו את השמשון הישראלי שיגיע לארץ בשנת 2014", הוסיף סא"ל אורי. "למדנו על המטוס החיל-אווירי וראינו את המערכות שיוכנסו אליו. המטוס נמצא כעת בשלב של ניסויים ובדיקות. אנחנו סופרים את הימים עד שהוא יגיע אלינו".

בקרוב יחזור צוות נוסף של צוותי-אוויר ופקחי העמסה שהוסבו למטוס ובחודש ינואר יצאו גם הטכנאים הראשונים ללימודים בארה"ב. למרות שצוותי-האוויר הראשונים סיימו את ההסבה, מצפה לצוות ההקמה לא מעט עבודה עד שיינחת כאן המטוס. "אנחנו ממשיכים לעבוד מכאן. קודם כל צריך לפתוח את הטייסת ולהניף בחזרה את דגל ה'פילים' שקופל בחודש אוגוסט ולגייס כוח אדם. נתחיל להגדיר את תורות הלחימה ואיך מבצעים את המשימות. יש הרבה מאוד עבודה והכנות לקראת המטוס ולטיסות הראשונות בו".

 
1 | 2
 
"ההסבה הייתה מקצועית מאוד. אנחנו מרגישים שהאמריקאים הם שותפים ושיש לנו עם מי לעבוד"
"ההסבה הייתה מקצועית מאוד. אנחנו מרגישים שהאמריקאים הם שותפים ושיש לנו עם מי לעבוד"