יומן ארועים

Bookmark and Share
רלמ"ס הנכנס: תא"ל ירון רוזן פורסם בתאריך 21.11.2013
תגיות: מערך המסוקים
לאחר שלוש שנים תא"ל דוד ברקי סיים אמש את תפקידו כראש להק האוויר למסוקים והעביר את השרביט למי שהיה גם חברו לטייסת: תא"ל ירון רוזן. בתקופה הקרובה יעבור הלהק שינוי ארגוני רחב תחת ניצחו של רלמ"ס הנכנס
מיכל חיוט

תא"ל דוד ברקי, סיכם אמש שלוש שנים בהן כיהן כראש להק האוויר למסוקים (רלמ"ס) והעביר את הפיקוד לתא"ל ירון רוזן. "בשלוש השנים האחרונות, עשיתי לא מעט אבל כמובן לא השלמתי הכל", אמר בנאומו רלמ"ס היוצא, שיעבור לנצח כבר בשבוע הבא על להק כוח אדם (לכ"א).

זוהי לא הפעם הראשונה בה נפגשים תא"ל ברקי ותא"ל רוזן: לפני 25 שנים, הם שירתו יחדיו בטייסת "דורסי הלילה", תחת פיקודו של תא"ל שמואל אלדר ז"ל, שנהרג בתאונה אווירית בתקופת שירותו כמפקד בסיס פלמחים. את משימותיו הראשונות בתור קברניט עשה תא"ל ברקי יחד עם רלמ"ס הנכנס. "בחורף 88', דיווח יסעור חציית קו, אי שם בלבנון", פתח תא"ל רוזן את דבריו. "הקברניט - סגן דוד ברקי, החזיק בהגאים ואמר בבטחון 'חברים, חוצים קו'. המבצע הזה היה מיוחד מאוד לצוות - המבצע הראשון של סגן דוד ברקי מעבר לקו האויב. מלווה בסג"ם ירון רוזן שגם לו זו הייתה חציית הקו הראשונה".

בתקופה הקרובה, עומד המטה המבצעי של חיל-האוויר בפני מהפכה, ועמו גם להק האוויר למסוקים. תחת פיקודו של תא"ל רוזן יקרא הלהק "להק השתתפות ומסוקים", ויאגד תחתיו את היחידה לשיתוף פעולה, עליה פיקד עד לא מזמן, ומחלקת השתתפות חדשה שתיפתח בקרוב. "בפניך משימה ייחודית להפכו ללהק השתתפות ומסוקים", אמר מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל לרלמ"ס הנכנס. "זו הזדמנות היסטורית לביצוע מהלכים מרחקי לכת. אני מצפה לשילוב גובר בין אוויר ליבשה תוך המשך טיפול והכוונת מערך המסוקים, על כלל מרכיביו ובכל התחומים. אתה האיש הנכון בזמן הנכון, להוביל את השינוי ולהצליח. נמשיך לפעול מבצעית ונקדם את בניין הכח. אני סמוך ובטוח כי נדע לממשו בהצלחה נעצים את השילוביות ונעמיד מערך מסוקים מפואר וכשיר לכלל משימותיו תוך הכנתו לאתגרי המחר".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
רלמ"ס הנכנס, תא"ל ירון רוזן
רלמ"ס הנכנס, תא"ל ירון רוזן