יומן ארועים

Bookmark and Share
מסוקי העטלף במפגש עם חיל-הים הצרפתי פורסם בתאריך 21.11.2013
תגיות: טייסת ה"עטלף" , טייסת "מגיני המערב" , שת"פ עם זרים
טייסת "מגיני המערב", טייסת הסיור הימי של חיל-האוויר, נפגשה בשבוע שעבר עם טייסת הסיור הימי הצרפתית על ספינה בנמל חיפה כדי ללמוד ולהעשיר בהדרכה הדומה. "בתור טייסת ייחודית חשוב לנו ללמוד מחילות אחרים בעולם"
נועה פניגשטיין

טייסת מסוקי ה"עטלף" (פנתר), מסוקי הסיור הימי השוכנת בבסיס רמת-דוד יצאה בשבוע שעבר למפגש מיוחד: בנמל חיפה חיכו להם צוותים מהטייסת המקבילה בחיל-הים הצרפתי, למפגש בנושא הדרכה מעשיר ומלמד. "טייסת מסוקי ה'פנתר' הצרפתית היא טייסת אחות ל'מגיני המערב' ופגשנו בה בעבר", מספר סרן מ', סגן מפקד הטייסת להדרכה שהגיע למפגש הצרפתי. "המטרה הייתה למידה משותפת מהטייסים, ואף יצירת בסיס לשיתופי פעולה אפשריים בין החילות".

הפעם, בשונה משיתופי-פעולה קודמים, הצטרפו למפגש גם אנשים מהגף הטכני של הטייסת שגם ביקשו לצבור ידע נוסף ממקביליהם הצרפתיים. "הגף הטכני במערך העטלפים עוסק במשימות ייחודיות ושונות במורכבותן ובאופיין", מתאר סרן מ', סגן מפקד הטייסת להדרכה. "נהלי האחזקה הטכניים הם חלק בלתי נפרד מהתפתחות הטייסת, וחשוב ללמוד מיכולותיו של חיל-הים הצרפתי בים ובאוויר".

טייסת העטלף מהווה טייסת יחידה מסוגה בחיל-האוויר, בעלת משימות ייעודיות המשלבות בין אוויר לים. ככזאת, הטייסת מרבה לשתף פעולה עם צבאות זרים. "בתור טייסת ייחודית חשוב לנו ללמוד מחילות אחרים בעולם, להתאמן איתם ולהשוות שיטות עבודה למשימות המשותפות", מוסיף סרן מ'. "המטרה העיקרית היא לפתח ולהגדיל את המערך. במקביל אנו גם מחזקים את הקשרים הבינלאומיים של חיל-האוויר עם צבאות העולם".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
בנמל חיפה חיכו להם צוותים מהטייסת המקבילה בחיל-הים הצרפתי
בנמל חיפה חיכו להם צוותים מהטייסת המקבילה בחיל-הים הצרפתי