יומן ארועים

Bookmark and Share
עלייה במספר השוחרים בחיל פורסם בתאריך 02.12.2013
תגיות: שוחרים , בית הספר הטכני
השבעת שוחרי השלוחות של בית-הספר להנדסאי תעופה הסתיימה בשבוע שעבר. ארבע שלוחות חדשות נוספו ל-16 הקיימות, ועמן גם קפץ מספר השוחרים ב-17%. "המטרה – 80 אחוזים מהמערך הטכני על טהרת השוחרים"
נדב ברגר

השבעת שוחרי שלוחת בית-הספר להנדסאי תעופה, הפרוסות מאילת שבדרום ועד לנטור שברמת הגולן, הסתיימה בשבוע שעבר. הנערים, אשר פותחים את לימודיהם בכיתות ט' ו-י', ענדו לראשונה את כותפות המערך הטכני והצטרפו באופן רשמי למשפחת חיל-האוויר. בשלוחות בית-הספר להנדסאי תעופה (ביסה"ת) התחילו את השנה עם עלייה של 17% במספר התלמידים לובשי המדים, ובסך-הכל כ-3,000 שוחרים ב-20 השלוחות פתחו את שנת הלימודים תשע"ד.

העלייה במספר השוחרים נובעת בין היתר מפתיחתן של ארבע שלוחות חדשות בערים בית שמש, בנימינה, רמלה וגדרה, שם שלובו לראשונה נערות מהמגזר הדתי. כ-100 מהשוחרים החדשים הינם תלמידי השלוחות החדשות. בארבע השנים האחרונות נפתחו 10 שלוחות לביסה"ת ברחבי הארץ, שמספרן למעשה הוכפל.

השלוחות הן כיתות המשולבות בבתי-ספר מן המניין ובהן לומדים שוחרי חיל-האוויר, אשר לובשים את מדי החיל וחווים את המשמעת הצבאית, כשלצד המחנכת מצטרף לכל כיתה גם חייל בשירות סדיר המשמש כמפקד. כמו כן, נחשפים שוחרי השלוחות לחומר לימודי המכין אותם לשירות הצבאי במערך הטכני.

כיום, מהווים בוגרי בתי-הספר הטכניים בכל רחבי הארץ כמחצית מכלל המתגייסים למערך. "המטרה הניצבת בפנינו היא להגיע למצב שבו 80 אחוזים מכלל המתגייסים למערך הטכני יהיו על טהרת השוחרים", סיפר מפקד גף פלדה כחולה, רס"ן יוסי פרץ. "משמעות השלוחות מתבטאת בהקניית חינוך טכנולוגי, ערכים ומשמעת צבאית, וזאת הודות למנהלי בתי-הספר, מפקדי השלוחות ומפקדי הכיתות, שעושים עבודה נהדרת".