יומן ארועים

Bookmark and Share
פורשים כנפיים: קורס 167 הפכו לצוותי-אוויר
תגיות: מסדר כנפיים , צוות אוויר , בסיס חצרים
אחרי שלוש שנים של עבודה קשה ורגע לפני שהם יוצאים לשירות עמוס בחיל-האוויר, בוגרי קורס-הטיס מספר 167 ברגע של נחת: בטקס רשמי הוענקו להם על ידי מפקד חיל-האוויר כנפי הטיסה המיוחלות. "היום אתם מצטרפים לכובשי השמיים ומגני הארץ"
לילך גונן ונועה פניגשטיין

אחרי שלוש שנים של ציפייה ועבודה קשה, היום הגדול של חניכי קורס-טיס מספר 167 הגיע: החניכים הפכו לבוגרים, כאשר צעדו היום על רחבת המסדרים בבסיס חצרים וקיבלו את כנפי-הטיסה. טקס הענקת הכנפיים, שמסמל את תחילת שירותם של הבוגרים כלוחמי צוות-אוויר בחיל, נערך במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ראש המטה הכללי רא"ל בני גנץ, מפקד חיל-האוויר אלוף אמיר אשל, מפקד בסיס חצרים תא"ל טל קלמן ומפקד בית-הספר לטיסה אל"ם שאול, לצד משפחותיהם וחבריהם של המסיימים. "עכשיו זה מתחיל. האחריות עוברת אליכם להגן על שמי המדינה", אמר לבוגרים ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "הפעולות האחרונות הן עדות לכך שלא נהסס לפגוע באלה שמאיימים לפגוע בנו. ישראל חייבת להיות מסוגלת להגן על עצמה מול כל איום, בכל עת. כך עשינו וכך נעשה. לכם יש תפקיד מרכזי בהבטחת היכולת במודיעין, בסיכול, בהתראה ובהכרעה".

במדי הקבע החדשים שלהם ובלבבות פועמים צעדו הבוגרים, וביניהן גם שתי הבוגרות סגן א' וסגן נ', אל הרחבה ושם קיבלו את כנפי-הטיסה מידי מפקד חיל-האוויר. "בוגרים יקרים, אתם מצטרפים היום לכובשי השמיים ומגני הארץ", אמר להם מפקד החיל בנאומו. "ענידת כנפי-הטיס קרוב לליבכם מבטאת שילוב נדיר ומשמעותי בין חלומות, נחישות ויכולת. אליהם מצטרפת היום אחריות כבדה, אישית ולאומית: אחריות לביצוע המשימה, אחריות לחיי אדם, אחריות לשלמות המכונה ואחריות לגורל האומה".

"מרכיב מכריע בעצמתו של צה"ל"
מעתה, יהיו הבוגרים חלק מהמערך הלוחם האווירי של צה"ל וישרתו בטייסות החיל במשימות מורכבות ובעלות ערך רב עבור ביטחון המדינה. "אני מצפה מכם לדבוק במשימה ולבצע אותה חרף כל קושי", הדגיש ראש המטה הכללי, רא"ל בני גנץ. "לפני יומיים קיבלנו דוגמא חיה לאווירה פסטורלית העוברת בבת אחת למצב רגיש. בקרוב אתם תהיו בתא-הטייס, עליכם יסמוך הפיקוד העליון של צה"ל ושל מדינת ישראל".

"המצב הנוכחי הוא בלתי נסבל ולמרות הקושי להתמודד נפעל ביד תקיפה ובדרכים שונות", אמר שר הביטחון היום בנאומו, לנוכח השבוע המתוח. "לא נשלים עם טפטופי הטרור מרצועת עזה, לא נאפשר את שיבוש החיים בדרום ונשיב באופן תקיף על הפגיעה בריבונות שלנו. אם לא יהיה שקט בישראל, לא יהיה שקט ברצועת עזה. חיל-האוויר הוא מרכיב מכריע בעצמתו של צה"ל".

167 דורות של לוחמי צוות-אוויר
מסדר הכנפיים המסורתי נערך הפעם בסימן מאה שנות תעופה בארץ-ישראל: לפני מאה שנים בדיוק נחת על אדמת ארץ-ישראל מטוס ה"בלריו" הצרפתי, ופתח עידן חדש בשמי הארץ. את אירועי היום פתח סגן שי, מצטיין הקורס, שגם קיבל את כנפי-הטיסה מידי ראש הממשלה: בבוקר היום המרגש נערך ברחבת המסדרים הריקה טקס ובו הדביק סגן שי את סמן "מאה שנות תעופה עברית" על זנבו של מטוס ה"עפרוני", עליו לומדים פרחי-הטיס את רזי הטיסה. בהמשך, צפויים כל מטוסי החיל לענוד את הסמל על זנבם.

במהלך הקורס נקרא סגן ניב, שגם לו הוענקו הערב כנפי-הטיסה, לתרומת מח עצם לאדם אלמוני. היום, הגיע אותו אדם אלמוני אל טקס הענקת הכנפיים של סגן ניב ופגש לראשונה את פרח-הטיס שהציל את חייו.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
שלוש שנים ארוכות הגיעו לקיצן: קורס 167 קיבלו כנפיים
שלוש שנים ארוכות הגיעו לקיצן: קורס 167 קיבלו כנפיים