יומן ארועים

Bookmark and Share
פרס הרמטכ"ל 2013: 3 זכיות ליחידות החיל פורסם בתאריך 31.12.2013
יחידת אופק וטייסת "הראשונה" הן הזוכות בפרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות לשנת 2013. גם בתחום מיזמי החינוך הצטיין חיל-האוויר שאירח ניצולי שואה בבסיסים. "שימו מראה מול הפנים – יש לכם במה להתגאות"
נדב ברגר

שלושה פרסים הוענקו אמש (שני) לאנשי חיל-האוויר מטעם ראש המטה הכללי, רב-אלוף בני גנץ. בטקס הוענקו פרסים ליחידות מצטיינות, לכתיבה בענייני צבא ובטחון ולמיזמי חינוך שבלטו והשפיעו בשנת 2013 המתקרבת לסיומה. "אנחנו, מפקדי הצבא, מביעים תודה רק בטקסים, אבל אנחנו אתכם במשך כל השנה", אמר לזוכים ראש המטה הכללי, רא"ל בני גנץ. "שימו מראה מול הפנים - יש לכם במה להתגאות. המשיכו כך גם בעתיד".

חיל-האוויר בלט לאורך כל הטקס כאשר יחידת "אופק", יחידת המחשבים של חיל-האוויר, זכתה במקום הראשון בתחום היחידות הטכנולוגיות, טייסת המודיעין והסיור "הראשונה" קטפה את המקום השלישי בתחום הגדודים והטייסות ובתחום החינוך קטף את הפרס המיזם החיל-אווירי לאירוח ניצולי שואה בבסיסים. היחידות השונות נבחנו החל מקריטריונים בעלי גוון מבצעי מובהק כגון כשירות ומוכנות אופרטיבית ומעבר בין מצבים וזירות, ועד לנושאי טיפול בכוח אדם, חסכון וניהול ידע.

יחידת "אופק": הגנה בסייבר ומכ"ם מתקדם
יחידת "אופק", אשר זכתה המקום הראשון בפרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות בתחום היחידות הטכנולוגיות, פיתחה במהלך השנה אמצעים שונים עבור החיל שעל רובם המוחלט לא ניתן לספר. בין הכלים אותם יצרה היחידה ניתן למנות מערכת לגילוי והתרעה מפני טילים אשר פותחה בשיתוף עם פיקוד העורף ושיפור יכולות ההגנה בסייבר.

טייסת "הראשונה": מודיעין מדויק 24 שעות ביממה
טייסת התובלה הקלה "הראשונה" מבסיס שדה-דב זכתה גם היא בפרס הרמטכ"ל, כשהגיעה למקום השלישי בתחום הגדודים והטייסות. הטייסת קבלה את הפרס על עבודתה המסורה הנערכת בכל שעות היממה הודות לצוותי-האוויר וסיירי-האוויר שבה, אשר עמלים כל העת על יצירת תמונה מודיעינית מדויקת ואמינה. בשנים האחרונות, צברה הטייסת את כמות שעות הטיסה הגבוהה ביותר בחיל. סיירי-האוויר בטייסת, הנמנים על חיל-האוויר והמודיעין, היו אחראים על השגת מידע מודיעיני מורכב אשר הוביל להישגים משמעותיים במהלך מבצע "עמוד ענן".

פרס בחינוך: חיזוק הקשר בין הדור הצעיר ומורשת השואה
גם בתחום מיזמי החינוך הצטיין חיל-האוויר. ראש מחלקת הפרט, אל"ם שרון הרמון, קבלה בשמו את פרס הרמטכ"ל על פרויקט שבמסגרתו התארחו בחודש יוני כעשרת אלפים ניצולי שואה מרחבי הארץ בבסיסי החיל השונים. במהלך החודש הגיעו הניצולים אל הבסיסים השונים במטרה לחזק את הקשר שבין הדור הצעיר ומורשת השואה, כשבמהלך הביקורים הם נפגשו עם כלל אוכלוסיות החיל, החל מחיילי החובה ועד למפקדי הטייסות והבסיסים.

 
1 | 2 | 3