יומן ארועים

Bookmark and Share
קצינים חדשים בחיל-האוויר פורסם בתאריך 29.04.2015
תגיות: קצינים , בית הספר לקצינים , בסיס עובדה
עשרות צוערים סיימו היום את הכשרתם בבית הספר לקצינים שבעובדה, וקיבלו את דרגות הקצונה. הם ישתלבו בין היתר בתפקידי מנהלה, מודיעין ואחזקה.
אילון טוהר

עשרות לובשי מדים עמדו היום על רחבת המסדרים בבית הספר לקצינים (ביסל"ק) שבבסיס עובדה ונפרדו מהתואר "צוערים". אחרי שסיימו את השלב האחרון בתהליך הכשרתם, הפכו באופן רשמי לקצינים בחיל-האוויר, ועתה ישתבצו ליחידות שונות בחיל כשעל כתפיהם דרגות הקצונה. "אתם מובילים ומובילות לפיד עצמאותנו", פנה מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל למסיימים. "עולים וותיקים מכל ישראל, בני העדה הדרוזית, בני דור שלישי לחיל-האוויר ועוד רבים וטובים – אתם פניה היפות של ישראל. בימים של אי-וודאות, עלינו להיות חדים ודרוכים. אתם מצטרפים לקבוצה המובילה את החיל".

אחד מהם הוא סגן ד', שעלה מאיראן בילדותו ועתיד להשתבץ במחלקת חימוש והגנ"א. כשהיה בן ארבע החליטה משפחתו לעלות לישראל וכיום הוא מתגורר בירושלים. "לא יכולנו להביא איתנו את כל הדברים שלנו, ונאלצנו להשאיר את כל מה שהיה לנו שם", מספר סגן ד'. "כמו בכל עלייה נתקלנו בהרבה קשיים, בין אם מבחינת שפה ובין אם מבחינת מציאת עבודה. היום כשאראה את המשפחה שלי בקהל, אני בטוח שהם יהיו גאים בי".

סגן ד' מספר היום בגאווה כי הוא מצפה לתרום למדינה במסגרת עתידו הצבאי. "הקצונה היא חלק ממסלול העתודה שבחרתי בו. היה חשוב לי ללכת בכיוון הזה כדי לתרום ולהשפיע על המערכת הצבאית", הוא אמר. "שירות צבאי הוא עתיד הרבה יותר משמעותי בעיניי מכל עבודה". יחד איתו סיים את הכשרתו כקצין היום גם סגן אילן, שיהיה הבקר הראשון מחיל-האוויר ממוצא אתיופי.

קורס הקצינים האחוד, המתקיים בארבעה מחזורי הכשרה בכל שנה, מכשיר צוערים במגוון השלמות שונות, ביניהן מודיעין, מבצעים, הגנה קרקעית, אחזקה, פיקוח טיסה ומנהלה. במהלך שהותם בביסל"ק מפתחים הצוערים מיומנויות ניהוליות ומיומנויות חשיבה גבוהות, רוכשים כלים פיקודיים שיסייעו להם כקצינים וסופגים ערכים ונורמות המצופים מקצין, בדגש על הייחוד של חיל-האוויר.

ביחס של למעלה מחמישים אחוז תושבי מרכז לעומת תושבי הצפון והדרום, מתפרסים הצוערים שזה עתה סיימו את הכשרתם על פני כל המדינה, כאשר הצפוני שבהם מגיע מביריה והדרומי מאילת. טווח הגילאים שלהם נע בין 19 ל- 33, והוותיקים שבהם משרתים כבר שבע שנים בצבא. שלושה מתוכם הם בני העדה הדרוזית, ולא פחות מארבעה מהם כבר נשואים עם שני ילדים. בין הקצינים החדשים של חיל-האוויר ניתן למצוא גם מתנדב, חייל בודד, חוזר שירות ו- 39 בעלי תואר ראשון. "זה מה שיפה בצבא - אתה נפגש עם האנשים ולא עם המחיצות. האנשים הם המשאב הכי יקר שלנו", אמר מפקד בסיס עובדה, אל"ם הראל.

 
1 | 2 | 3