יומן ארועים

Bookmark and Share
מכונאים מוטסים חדשים מצטרפים לחיל-האוויר פורסם בתאריך 09.07.2015
תגיות: מכונאי מוטס , מערך המסוקים , בסיס חצרים , בסיס פלמחים
לאחר זמן רב של שירות מהקרקע הם עולים לאוויר ומצטרפים לשורת הלוחמים של החיל באופן רשמי: קורס מכונאים מוטסים מספר 34 הגיע לסיומו. "אני שמח שנפלה בחלקי הזכות להיות חלק ממשפחה לוחמת ומצומצמת"
שחר צורני

טכנאים עם כנפיים: הם שירתו כמכונאי קרקע במשך תקופה של שנתיים, לקחו חלק בקורס שאורכו שמונה חודשים והבוקר ציינו את תחילתו של פרק חדש ומיוחד בשירותם הצבאי. קורס המכונאים המוטסים מספר 34 הגיע היום לסיומו ובוגריו הצטרפו באופן רשמי למערך מסוקי-הסער של החיל. "התחלתי כטכנאי במערך כלי-הטיס הבלתי-מאוישים, ולאחר קורס-הקצינים הגעתי לטייסת 'דורסי הלילה' כקצין מערכות", מספר סגן ברק, אחד מבוגרי הקורס. "תמיד בער בי לצאת לקורס הזה, התפקיד הזה משלב בתוכו גם את העולם הטכני וגם את העולם המבצעי - אנחנו הופכים ללוחמים לכל דבר. זו תחושת גאווה להצטרף למשפחה לוחמת ומצומצמת, ואני שמח שנפלה בחלקי הזכות להיות חלק ממנה".

בטקס מרגש במעמד ראש להק השתתפות ומסוקים תא"ל ירון רוזן, ראש להק הציוד תא"ל רן בשביץ ומפקד בסיס חצרים תא"ל אבשלום קיבלו הבוגרים את סיכת המכונאי המוטס. "לפני דקות מעטות ענדו לכם כנפיים שהן סמל לשילוב בין שני העולמות בהם תפעלו מהיום - העולם האווירי והעולם הטכני. איכותו של חיל-האוויר כולו נשענת על שילוב זה", אמר לבוגרים ראש להק השתתפות ומסוקים. "העיסוק הטכני בתעופה מורכב, דורש ידע, קפדנות וירידה לפרטים", הוסיף ראש להק הציוד. "המחויבות של המערך הטכני באה לידי ביטוי בשבועת הטכנאי. אתם המוסמכים היום להיות מכונאים מוטסים, מממשים את ההצהרה הזאת בגופכם בכך שאתם נוטלים בפועל את כל הסיכונים שלוקח על עצמו צוות המסוק".

במשך שמונת חודשי הקורס למדו החניכים אודות התפקיד הייחודי, התמקצעו בעבודתם ונחשפו ליסודות הטיסה. מעתה הם יהיו אחראיים על מגוון רחב של תחומים בתוך המסוק ומחוצה לו: הם יתפעלו את סוגי המנופים ויהיו מפקדי תא המטען, יקשרו את הלוחמים המוטסים ויזניקו אותם וכן ישתתפו במבצעי פינוי וחילוץ פצועים.

קורס המכונאים המוטסים שהסתיים הבוקר הינו הקורס האחרון שהתקיים בבסיס חצרים. בקרוב תעבור טייסת "ציפורי המדבר" לבסיס פלמחים ויחד איתה גם בית-הספר למכונאים מוטסים. "לאחר 40 שנים בהן 'ציפורי המדבר' שכנה בבסיס חצרים ומתוכן 20 שנים של קורס המכונאים המוטסים אנו עוברים בית, משנים סביבת עבודה ובהתאם לכך גם תהליכים", אמר רס"ן אייל, מפקד בית-הספר בטייסת "ציפורי המדבר". "הקורס האחרון התקיים בצל המעבר ובחודש האחרון גם חניכי מתקדם 'ינשוף' (בלאק-הוק) עברו להתאמן בבסיס פלמחים".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
קורס המכונאים המוטסים מספר 34 הגיע היום לסיומו ובוגריו הצטרפו באופן רשמי למערך מסוקי-הסער של החיל
קורס המכונאים המוטסים מספר 34 הגיע היום לסיומו ובוגריו הצטרפו באופן רשמי למערך מסוקי-הסער של החיל

צילום: גיא אשש