יומן ארועים

Bookmark and Share
טייסות המסוקים מתרגלות לחימה בצפון פורסם בתאריך 18.05.2017
תגיות: מערך המסוקים , תרגילים ואימונים
תמיד מוכנים: במהלך השבוע האחרון התאמנו טייסות המסוקים של חיל-האוויר על פעילות בזירה הצפונית, הכירו מקרוב את תוואי השטח ולמדו זו מזו. "התאמנו על תרחישי קיצון כדי להפוך לטובים יותר"
נועה וולמן

חיל-האוויר ממשיך לשמור על כשירות ומוכנות: במהלך השבוע האחרון התאמנו טייסות המסוקים של החיל על פעילות בזירה הצפונית. "הגזרה דינאמית מאוד ולכן חשוב לנו להיות שם, להתאמן באזור ולהיות מוכנים", קבע סגן יובל, טייס בטייסת "מגע הקסם", המפעילה מסוקי "פתן" (אפאצ'י). 

כמו בזמן אמת
יישובים צפופים, עמקים, הרים ויערות הם תוואי השטח המאפיין את האזור. כדי לרכוש את המיומנויות הדרושות לטיסה בשטח זה, התאמנו טייסות המסוקים של החיל בצפון הארץ, באזור בעל תנאים הנחשבים לדומים לאלה הקיימים מעבר לגבול. "על אף האתגרים שהגזרה מביאה עמה, התלקחות בזירה הצפונית לא תתפוס אותנו לא מוכנים", אמר סגן טל, טייס בטייסת "הצרעה", המפעילה מסוקי "שרף" (אפאצ'י-לונגבאו). 


טייסות המסוקים התאמנו על פעילות בגזרת הצפון. "התלקחות לא תתפוס אותנו לא מוכנים" | תמונת ארכיון

לצד הטיסה בתוואי המורכב, התמודדו הטייסים גם מול האיומים שאותם הם עתידים לפגוש בעת לחימה. במסגרת האימון התפזרו בשטח הכוחות הקרקעיים של טייסת "הדרקון המעופף", טייסת ביום האויב של החיל, ודימו שיגורים של טילי קרקע-אוויר וטילי כתף אל עבר המסוקים. "הכוח הקרקעי של הטייסת האדומה מכיר את האיומים היטב, והם נבחרו בקפידה כדי להפוך את התרגיל למציאותי", תיאר סגן יובל. "לקחנו את המתאר לנקודת הקיצון והפגשנו את הצוותים עם איומים רבים ומאתגרים, זאת כדי להפוך את האימון למיטבי ואותנו לטובים יותר".

"הסדנה אפשרה לכלל טייסות המסוקים לעבוד יחד ולתרגל את שיתוף הפעולה כפי שיתבצע בזמן אמת", הוא הוסיף. "העבודה לקראת הסדנה עזרה לנו להכיר לעומק אחד את השני. מרתק לראות איך שני אנשים שעברו מסלול דומה ניגשים למשימה בצורה שונה, מזה כל אחד מאתנו יכול ללמוד".


"לקחנו את המתאר לנקודת הקיצון, זאת כדי להפוך את האימון למיטבי ואותנו לטובים יותר" | תמונת ארכיון