יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש להק הציוד החדש: תא"ל שמעון צנציפר פורסם בתאריך 18.07.2017
תגיות: להק הציוד , החלפת פיקוד , המערך הטכני
היום התקיים טקס החלפת ראש להק הציוד. לאחר ארבע שנים בתפקיד, בהן פיקד על המערך הטכני והוביל את תחומי האחזקה, הלוגיסטיקה ההנדסה והפיתוח בחיל, העביר תא"ל רן בשביץ את הפיקוד לתא"ל שמעון צנציפר. "אמשיך להצעיד את המערך הטכני אל עבר החזית הטכנולוגית והדור החמישי"
נדב שחם

מעביר את השרביט: אחרי 26 שנות שירות בחיל-האוויר, ארבע מתוכן כראש להק הציוד (רלצ"ד), סיים תא"ל רן בשביץ את תפקידו והעביר את הפיקוד לתא"ל שמעון צנציפר. "חיל-האוויר הינו אחד מעמודי התווך של קיום מדינת ישראל. לחיל יש 'נוסחת עילוי' מרובת פרמטרים והמערך הטכני שלנו נושא בעיקר העילוי. הוא זה שמאפשר להוציא לפועל את העוצמה, בהתקפה ובהגנה, וכן את בניין הכוח וההתעצמות שהיא המוכנות של המחר", אמר מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל בטקס החלפת הפיקוד.

כרלצ"ד, הוביל תא"ל בשביץ את המערך הטכני במבצע "צוק איתן", הכתיב את תפיסות האחזקה לפלטפורמות השונות שנקלטו בבסיסי החיל, בראשם מטוס הדור החמישי, "אדיר" (F-35i). "לו הייתם שואלים אותי מהי התחושה העיקרית שחשתי ב-4 השנים האחרונות, התשובה תהיה אחריות. אחריות לבטיחות, לאיכות הביצוע, לזמינות, למוכנות. לאחריות הזו שותפים 15,000 אנשי המערך הטכני. הם אלו הראויים להערכה ותודה ולו יכולתי, הייתי בוחר לסיים את תפקידי בלהגיד לכל אחד ואחת מהם תודה אישית".


מימין לשמאל: תא"ל רן בשביץ, מפקד חיל-האוויר אלוף אמיר אשל ותא"ל שמעון צנציפר | צילום: מור צידון

התור שלו
מצידו השני של המתרס, עומד תא"ל שמעון צנציפר, רלצ"ד החדש אשר כיהן בתפקידו הקודם כראש מחלקת חימוש והגנ"א בלהק הציוד. "בתחושת גאווה ואחריות גדולה אני מקבל היום את הפיקוד על להק הציוד ועל המערך הטכני של חיל-האוויר. אעשה כל שביכולתי כדי להמשיך לטפח ולהצעיד אותו אל עבר האתגרים שהמציאות מציבה בפנינו. אני מבין היטב את גודל האחריות וגודל השעה", הצהיר בנאומו. 
"הינך עתיר ניסיון והצלחות במטה ובשדה . היום יופקד בידך המערך הטכני הטוב ביותר בעולם. אני בוטח ביכולתך להוביל, ליצור ולשנות כך שהחיל ימלא את תפקידו ויעמוד במשימותיו ובציפיות הלאומיות", אמר אלוף אשל לרלצ"ד החדש במעמד החלפת הפיקוד.

כמו תא"ל בשביץ, גם תא"ל צנציפר הדגיש בדבריו את חשיבותם של אנשי הקרקע בביצוע משימות חיל-האוויר. "אנשי המערך הטכני, לאורך שנות שירותי בשדה ובמטה פגשתי אתכם. חיילים, נגדים, אזרחים וקצינים - עוצמה אנושית וכוח עילוי שמחזיק את חיל-האוויר באוויר", הוא קבע. "בשנים הקרובות נקדם את המערך אל עבר חזית הטכנולוגית ונתאים אותו לדור החמישי. את הכוח נשאב מאהבת הארץ ומהמורשת המפוארת שהותירו לנו אנשי המערך הטכני לדורותיו. עכשיו זה התור שלנו, אין מישהו אחר". 


תא"ל צנציפר: "את הכוח נשאב מאהבת הארץ ומהמורשת המפוארת שהותירו לנו אנשי המערך הטכני לדורותיו. עכשיו זה התור שלנו" | צילום: מור צידון

26 שנות אחזקה
את שירותו החל תא"ל בשביץ כקצין צעיר בגף אוויוניקה של בסיס שדה דב, בדרך שימש כמפקד יחידת האחזקה האווירית (יא"א) וכראש מחלקת מטוסים בלהק ציוד. "סמכתי עליך בסוגיות המורכבות ביותר ואתה מימשת בגדול. חיל-האוויר מוכן, כשיר ובטוח הודות למנהיגותך", בירך מח"א את תא"ל בשביץ בטקס.
"קשה לסכם את התפקיד הזה. מצד אחד עיסוק בקבלת החלטות אסטרטגיות שנים קדימה ומצד שני עשייה שוטפת כאן ועכשיו", אמר תא"ל בשביץ בראיון פרידה לבטאון חיל-האוויר. "כל 'יסעור' שעובר מעל הבית שלי, אני חושב מתי הוא היה בביקורת בפעם האחרונה ובכל פעם שאני רואה מטוס קרב ממריא אני חושב מי הטכנאית שחתמה על ה'פריפלייט' שלו".


עיסוק בקבלת החלטות אסטרטגיות שנים קדימה לצד עשייה שוטפת כאן ועכשיו. תא"ל בשביץ מסכם את תקופת פיקודו |  צילום: מור צידון