יומן ארועים

Bookmark and Share
בין השמיים לארץ: נפתח תרגיל מטכ"לי בצפון פורסם בתאריך 04.09.2017
תגיות: תרגילים ואימונים , שיתוף פעולה , היחידה לשיתוף פעולה
בשבועיים הקרובים יערך תרגיל מטכ"לי גדול מימדים בפיקוד הצפון. חיל-האוויר יקח חלק משמעותי בתרגיל זה וישים דגש על משימת הסיוע האווירי לתמרון הקרב היבשתי
יעל פוקס

מחר (ג'), י"ד באלול התשע"ז, 5 בספטמבר 2017, בשעות הבוקר יחל תרגיל מטכ"לי בפיקוד הצפון. התרגיל עתיד להסתיים ביום חמישי, כ"ג באלול התשע"ז, 14 בספטמבר 2017. בחלקו הראשון של התרגיל, יתרגלו כוחות צה"ל אירועי הגנה שונים ובחלקו השני של התרגיל, יושם דגש על משימות הסיוע לתמרון הקרב היבשתי.

"זוהי הפעם הראשונה שמתקיים תרגיל קרקעי הדורש סיוע אווירי בסדר גודל שכזה", מציין רס"ן עמרי, רמ"ד קרב וצפון ביחידה לשיתוף פעולה (יחשת"פ). "לאחר שנים של פיתוח תהליכים ותורות לחימה, תרגולים משותפים, יצירת תפקידי מפתח בתחום שיתוף הפעולה והסקת מסקנות מהלחימה המשותפת ב'צוק איתן' - חיל-האוויר מביא את כולו בתרגיל הזה לטובת התמרון הקרקעי".


תמונת ארכיון

הסד"כ (סדר כוחות) האווירי המשתתף בתרגיל מכיל את כלל מערכי חיל-האוויר, כאשר בפני כל אחד מהמערכים משימות המותאמות לו הכפופות למשימה הראשית: סיוע לתמרון הקרב היבשתי. נציגי החיל מלהק השתתפות ומסוקים נשלחים למפקדות זרוע היבשה בשטח בזמן אמת, על מנת להיות הגוף המחבר בין השמיים לארץ. "המשל"ק (מוצב שליטה קדמי) יהיה פתוח ומאויש במשך כל התרגיל. בכל אוגדה, חטיבה, גדוד ובגיס עצמו יהיו נציגים מהחיל".

אותם נציגים, כדוגמת הקס"אים (קציני סיוע אווירים) עתידים לבנות מטרות מדומות לתקיפה ביחד עם מפקדי זרוע היבשה לפני תחילת התרגול, ולבצע בפועל את תקיפתן. "טביעת האצבע של החיל בתרגיל הזה מתבטאת גם בטייסות וגם בשטח באופן מהותי ובולט", מסכם רס"ן עמרי. "חיל-האוויר נמצא בכל מקום שבו רמת ההשפעה שלו גבוהה ועושה את המרב על מנת לייצר לו יתרון".


תמונת ארכיון