יומן ארועים

Bookmark and Share
הכירו את בוגרי קורס טיס 175 פורסם בתאריך 22.12.2017
תגיות: קורס-טיס , קורסים והכשרות , בית-הספר לטיסה
בסוף השבוע הבא יעמדו בוגרי קורס טיס 175 על רחבת המסדרים ויקבלו את כנפי הטיסה לאחר שלוש שנות קורס מפרכות. גם הפעם, כמיטב המסורת, אתר חיל-האוויר מספק לכם היכרות עם אנשי צוות-האוויר החדשים של חיל-האוויר
אילי פארי

הטיסות המסכמות כבר מאחוריהם, את מדי הקבע החדשים הם כבר מתאימים למידותיהם ואת מסדר הכנפיים כבר ממש ניתן לראות מעבר לפינה. על מנת שתכירו את לוחמי צוות-האוויר שיצטרפו לשורות החיל, אתר חיל-האוויר חושף בפניכם את כל הפרטים על מסיימי קורס-טיס 175.


מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין,  ובוגרי קורס-טיס 175 | צילום: סליה גריון

30% מהבוגרים מסיימים את קורס-הטיס במגמת קרב, 28% במגמת נווטי קרב, 25% במגמת מסוקים ו-17% במגמת תובלה. את הקורס מסיימת אישה אחת כטייסת מסוקים, סגן ליאור, שהחלה את שירותה הצבאי כמדריכת סימולטור במאמן מסוקים בבסיס פלמחים.


צילום: סליה גריון | עיצוב גרפי: ירדן בריקמן

שלושה ממסיימי הקורס הם ותיקי צה"ל. מלבד סגן ליאור מסיימים גם סגן דביר שהיה קצין בחיל-השריון וסגן בעז ששירת במגלן.


צילום: סליה גריון | עיצוב גרפי: ירדן בריקמן

28% ממסיימי הקורס מתגוררים בצפון הארץ, 6% בדרום, ו-69% נוספים במרכז. 36% מהמסיימים מתגוררים בערים, 19% במושבים, 14% ביישובים קהילתיים, 22% במועצות מקומיות ו-9% נוספים הם בני קיבוצים. שלושה מבוגרי קורס-טיס 175 נולדו בחוץ לארץ - שניים מהם בארצות-הברית ואחד באנגליה.


צילום: סליה גריון | עיצוב גרפי: ירדן בריקמן

במהלך הקורס משלימים החניכים תואר ראשון בהנחיית מרצים מאוניברסיטת בן גוריון, אותו 31% בחרו להשלים בניהול מערכות מידע, 28% במתמטיקה ומדעי המחשב, 19% בכלכלה וניהול, ו-22% נוספים בפוליטיקה וממשל. כתלמידי תיכון, 69% ממסיימי הקורס למדו במגמות ריאליות, 6% במגמות הומניות, ו-25% שילבו בין התחומים.

58% מבוגרי קורס-טיס 175 היו פעילים בתנועות נוער שונות, ובניהם תנועת הצופים, הנוער העובד והלומד, בני המושבים, בני עקיבא, והאיחוד החקלאי. 28% לקחו חלק בשנת שירות בקהילה ו-11% מהבוגרים הם בוגרי ישיבות הסדר. ל-44% מהבוגרים יש קשר מוקדם לחיל-האוויר בדמות קרובי משפחה.


צילום: סליה גריון | עיצוב גרפי: ירדן בריקמן

הגיל הממוצע של הבוגרים הוא 21.8, כאשר המבוגר ביותר הוא בן 26 והצעיר ביותר שמסיים את קורס-הטיס הוא בן 20. 47% מהבוגרים הם ילדי סנדוויץ', 42% הם אחים בכורים ו-11% הם האחים הצעירים במשפחתם. 14% מבין בוגרי הקורס מגדירים את עצמם כדתיים ו-6% כמסורתיים.

28% מהמסיימים מנגנים על כלי נגינה ביניהם גיטרה, פסנתר, תופים ובס ו-64% מהם עוסקים בענפי ספורט לסוגיהם - משחקי כדור, טיפוס, גלישת גלים, הוקי קרח, ספורט מוטורי וג'יג'יטסו תאילנדי.