יומן ארועים

Bookmark and Share
"אתם גורמים לנו לרצות להיות טובים יותר" פורסם בתאריך 13.09.2018
תגיות: חיילים בודדים , מפקד חיל-האוויר , משפחת חיל-האוויר
הם מדברים בשפות שונות, עלו ארצה ממגוון מדינות, אך בליבם משאלה אחת זהה: להתגייס ולתרום למדינה. כמיטב המסורת, ציין חיל-האוויר את השנה החדשה יחד עם חייליו הבודדים וקציניו המצטיינים. "מאחורי כל אחד מכם עומד קושי וסיפור אישי משלו, ולמרות הכל אתם משרתים בצבא ומלאים ברצון לתרום"
טל בן-נאה

ראש השנה הוא חג משפחתי של התחלות חדשות. כמדי שנה, ציינה גם משפחת חיל-האוויר את החג יחד עם החיילים הבודדים והקצינים המצטיינים. "כשאני מביט בכם ערך השליחות מקבל משנה תוקף", פנה מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, אל החיילים הבודדים. "מאחורי כל אחד מכם עומד קושי וסיפור אישי משלו, ולמרות הכל אתם משרתים בצבא ומלאים ברצון לתרום. אתם גורמים לנו לעמוד על קצות האצבעות, לרצות להיות טובים יותר ולהצדיק את המאמץ שלכם לשרת בחיל-האוויר ולתרום לביטחון מדינת ישראל".


צילום: נעם נחום

משפחה נוספת
"נולדתי בארצות הברית ושם גדלתי עם הוריי ושני אחיי הגדולים", שיתפה סמל לילי גמזי, לוחמת הגנה אווירית בגדוד "כיפת ברזל". "בילדותי לא היה לנו קשר הדוק ליהדות או לישראל. לאחר סיום לימודיי, הורי ציפו ממני להמשיך ללימודים גבוהים. התחלתי ללמוד לימודי העשרה בתחום היהדות שגרמו לי לסקרנות רבה באשר למדינת ישראל".


צילום: נעם נחום

בתום שנתיים של לימודים באוניברסיטה לקחה סמל גמזי חלק בתוכנית "תגלית" ובזכותה ביקרה בישראל. לאחר התוכנית המשיכה להתנדב בארץ. "באוגוסט 2016 עליתי לארץ כחלק מגרעין 'צבר', גרתי בקיבוץ עין השלושה שבעוטף עזה, וכבר אז הבנתי כמה חשובה ההגנה על מדינת ישראל", סיפרה גמזי. "בגיל 23 התגייסתי למערך ההגנה האווירית. זהו כבוד גדול עבורי להיות לוחמת בצבא ההגנה ישראל, במיוחד בימים אלה. אני שמחה על הזכות להיות חלק ממשפחת חיל-האוויר. בזכות היחס והתמיכה של המפקדים וסגלי הת"ש (תנאי שירות), הבנתי והרגשתי שאנחנו, החיילים הבודדים, ממש לא בודדים".


צילום: נעם נחום

גם טוראי שגיא פינקל עלה לארץ מארה"ב. כיום הוא משרת בבסיס נבטים כטכנאי מערכות מטוס ה"אדיר" (F-35I). "אחותי שירתה כטכנאית דרג א' בבסיס רמון וכאשר חזרה בחופשות הביתה לברוקלין, ראינו את השינוי שחל בה - השירות הצבאי ביגר אותה", חלק טוראי פינקל. "עליתי ארצה ביוני 2017 דרך גרעין 'צבר'. השהות פה לא קלה אך מספקת ומלמדת מאוד".


טוראי שגיא פינקל | צילום: נעם נחום

לכבוש את היעד
בין הקצינים שקיבלו בשבוע שעבר תעודת הצטיינות ממפקד חיל-האוויר, היה גם סרן פאדי טויל מעוספיה, שמונה לאחרונה למפקד גף מבצעים בגדוד "יהלום" (פטריוט) של מערך ההגנה האווירית. "מינוי זה הוא כבוד גדול עבורי. אני מאמין כי הוכחתי את עצמי רבות בתפקידי הקודם כמפקד סוללה".


סרן פאדי טויל | צילום: נעם נחום

סרן טויל החל את שירותו הצבאי בקורס-הטיס, ולאחר שהפסיק השתתפות שובץ במערך ההגנה האווירית. "כאשר הגעתי למערך ההגנה האווירית ידעתי שיהיה מאתגר. בתור חייל צעיר שמתי לי למטרה להיות מפקד הסוללה. לא האמנתי שתוך ארבע שנים בלבד אכבוש את היעד. רמת הסיפוק, הגאווה וההתרגשות בלתי ניתנים לתיאור".