יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-האוויר תקף עשרות מטרות טרור בעזה פורסם בתאריך 27.10.2018
תגיות: פעילות מבצעית , מבצעי , גזרת עזה
תקיפה עוצמתית ונרחבת: הבוקר (ש') תקף חיל-האוויר שמונה יעדי טרור של ארגון הג'יאהד האסלאמי ברצועת עזה, זאת בנוסף ל-87 יעדי טרור של חמאס שהותקפו במהלך הלילה. התקיפות בוצעו בתגובה למתקפת הרקטות ששוגרו החל משעות הלילה לעבר יישובי הדרום
מערכת אתר חיל-האוויר

הבוקר (ש') תקף חיל-האוויר באמצעות מטוסי קרב שמונה יעדי טרור בשלושה מתחמים צבאיים של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה. בין היעדים שנתקפו אתרים לייצור אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה ומפעל לייצור ציוד לדיפון מנהרות בדרום רצועת עזה. התקיפות בוצעו בתגובה למתקפת הרקטות שמוביל הארגון משעות הלילה לעבר יישובי הדרום.


צילום: ניר בן-יוסף

במהלך הלילה ביצעו עשרות מטוסי קרב, מסוקי-קרב וכלי-טיס של חיל-האוויר תקיפה עוצמתית ונרחבת של כ-87 יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. בין האתרים שהותקפו: שני אתרים מרכזיים לייצור אמצעי לחימה מתקדמים באל עטטרה ואזור נצרים, חמישה מתחמים צבאיים בחאן יונס, דיר אל-באלח, תל זעתר וג'אבלייה, מתחם אימונים משולב ברפיח, פיר מנהרת לחימה בחאן יונס ועמדת תצפית כנגד מטרות אוויריות בבית לאהיא.


אתר לייצור אמל"ח שתקף הבוקר חיל-האוויר בצפון רצועת עזה 

עוד תקפו מטוסי קרב בניין בן ארבע קומות המשמש כמטה החדש של מנגנון הביטחון הכללי של חמאס בשכונת דרג' בעיר עזה. המבנה נמצא בבעלותו של חמאס. כחלק מהתקיפה הזהיר צה"ל וקרא מספר פעמים ליושבי המבנה לפנותו טרם תקיפתו. תקיפה זו הינה ביטוי ליכולת המודיעינית והמבצעית של צה"ל, שתעמיק ותתעצם ככל שיידרש.

"כיפת ברזל" יירטה לפחות 16 שיגורים
בסך-הכל זוהו 37 שיגורים לשטח ישראל. לוחמי "כיפת ברזל" יירטו לפחות 16 שיגורים, שתי רקטות נפלו בשטח הרצועה והיתר נפלו בשטחים פתוחים. צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות שבוצעה הלילה לעבר ישובים בשטח ישראל. ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני הוביל את המתקפה בעידוד משלחי הטרור האיראניים ועל רקע אווירה מאפשרת טרור שמוביל ארגון הטרור חמאס במרחב גדר המערכת.

"אתמול בערב הוביל ארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ירי במספר מטחים אל עבר שדרות ויישובי העוטף", אמר דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס. "לוחמי 'כיפת ברזל' ביצעו פעולה מרשימה. כל הרקטות שרצינו ליירט יורטו ולא היו נפילות בשטחיים בנויים. בתגובה ביצענו תקיפה נרחבת של עשרות יעדי חמאס. אנחנו רואים בארגון הטרור חמאס כאחראי לכל המתרחש ברצועה. המבחן הוא לא מבחן ההצהרות והמאמץ אלא מבחן התוצאה, ולכן על חמאס להשתלט על מה שקורה ברצועה. אנחנו מצביעים גם באופן ישיר על האחראים שביצעו את הירי ברמה הפרקטית - ארגון הג'יאהד האסלאמי בהכוונה שמקורה בדמשק עם סימנים שמובילים גם לכוח קודס האיראני".


תמונת ארכיון

"משבוע לשבוע מוביל פיקוד הדרום יחד עם אגף המבצעים וחיל-האוויר מאמץ להפליל את מטרות הטרור ולהכין אותן לתקיפה", הוסיף דובר צה"ל. "מאחורי כל מטרה יש מבנה ובתוכו ציוד, מחשבים, אמל"ח וציוד לייצור אמל"ח שדורש הפללה מודיעינית. אני רוצה לציין את לוחמי צוות-האוויר שתוקפים את המטרות הללו מדי לילה באמצעות מטוסי קרב, מסוקי-קרב וכלי-טיס. אנחנו מוכנים לכל תרחיש וערוכים להרחיב את התקיפות ככל שיידרש".


מתחם אימונים שתקף הלילה חיל-האוויר בצפון רצועת עזה

הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, קיים אמש (ו') הערכת מצב בקריה בהשתתפות בכירים בצה"ל ובשב"כ. מוקדם יותר, התרחשו הפרות סדר אלימות לאורך גדר המערכת בהן השתתפו כ-16,000 משתתפים. במהלך הפרות הסדר השליכו המתפרעים בקבוקי תבערה ורימונים, יידו אבנים והבעירו צמיגים. בנוסף, בשני אירועים זוהו חציות של גדר המערכת לזמן קצר, האירועים היו תחת מעקב. בתגובה להפרות הסדר תקפו מסוקי-קרב וכלי-טיס של חיל-האוויר שלוש עמדות טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל. צה"ל יפעל בעוצמה רבה כנגד כוונות פיגוע מכל סוג שהוא מרצועת עזה ורואה בחומרה את פעילות הטרור שמובילים הארגונים. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל וערוך לבצעה ככל שיידרש.