יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-האוויר תקף כ-160 יעדים ברצועת עזה פורסם בתאריך 13.11.2018
תגיות: פעילות מבצעית , מבצעי , גזרת עזה
חיל-האוויר תקף ביממה האחרונה (ג') עשרות יעדי טרור של ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברחבי רצועת עזה. עד כה נתקפו כ-160 יעדי טרור ובהם ארבעה נכסי שלטון
מערכת אתר חיל-האוויר

במהלך מתקפת הטרור של ארגון הטרור חמאס לעבר ישראל, יירטו לוחמי "כיפת ברזל" יותר מ-100 שיגורים מתוך כ-460 שיגורים שזוהו משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל. עד כה, חיל-האוויר תקף כ-160 יעדים של ארגוני הטרור חמאס והג'יאהד האיסלאמי הפלסטיני ברצועת עזה, ביניהם ארבעה נכסי טרור ייחודיים המשמשים למטרות צבאיות. בין היעדים שנתקפו: מנהרת טרור התקפית בדרג' תפח, ארבעה מתחמים צבאיים בעיר עזה, בית חאנון, ג'בליה וחאן יונס, וכן עמדת שיגור ירי תלול-מסלול של ארגון הטרור חמאס בחאן יונס. בנוסף, נתקפו מטרות הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני ובהן ארבעה מתחמים צבאיים, שני מתחמים בחאן יונס, ושניים נוספים בתל אלהוא ודיר אל-באלח.


צילום: ניר בן-יוסף

מוקדם יותר הסתיימה תקיפת נכס טרור ייחודי נוסף של ארגון הטרור חמאס בעיר עזה, הרביעי שנתקף על-ידי חיל-האוויר מאז אמש. מטוסי קרב תקפו מבנה המשמש את הכוח הצבאי של חמאס ואת הכוח המודיעיני הצבאי של הזרוע הצבאית של חמאס. המבנה מצוי בבעלות חמאס ושימש את הארגון לפעילות צבאית הכוללת איסוף מודיעין, מחקר ופיתוח ארגון הטרור. המבנה, בו נמצא גם מחסן אמצעי לחימה, ממוקם בלב העיר עזה, בסמוך לבתי-ספר, מסגד ומתקנים דיפלומטיים, ובתוכו קיים גן ילדים.

עוד נתקפו מחסן אמצעי לחימה בחאן יונס, מתחם צבאי בזייתון ואתר לייצור אמצעי לחימה בשייח עומדאן. כמו כן, כוחות זרוע הים תקפו כלי-שיט ייעודי השייך לכוח הימי של חמאס במעגן נוציראת שבדרום רצועת עזה.

במוקד התקיפה: נכסי טרור ייחודיים
בין מבני השלטון שנתקפו הלילה (ג') נמצא מטה ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס. המטה הינו מבנה רב-קומות המוסווה במלון "אלאמל", עליו השתלט ארגון הטרור חמאס בסוף מבצע "צוק איתן". המבנה משמש לצרכים צבאיים ובו פועלת הנהלת ביטחון הפנים של עזה. המטה מוביל ניסיונות חוזרים ונשנים לבצע פיגועי טרור בשטח ישראל ופועל לשם כך.


תמונת ארכיון

המטה ממוקם בשכונת רימאל שבצפון רצועת עזה, בלב אזור מאוכלס כחלק מניסיון להיטמע באוכלוסייה אזרחית. סמוך למטה ממוקמת שלוחה של משרד הבריאות הפלסטיני, מרפאה אזורית ונציגות דיפלומטית.


מטה ביטחון הפנים של חמאס

"יש לנו מגוון רחב של אמצעים שבחלקם כבר השתמשנו ובאחרים עוד נשתמש", אמר דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס. "הבחירה של חמאס ללכת להסלמה דווקא בעת הזאת, כשהייתה כוונה לשפר את מצב הרצועה, מראה על חוסר האכפתיות שלו מתושבי עזה. האירוע הזה החל ביום ראשון בלילה בפעילות הכוח המיוחד. חמאס פוגע באזרחים שלנו ואל מול זה אנחנו פועלים. דובר חמאס יצא בקריאות 'שקט יענה בשקט', אך גם מול אלו אנחנו ממשיכים לפעול ולתקוף את המטרות בעוצמה רבה. מדובר בפגיעות מדויקות של מטוסי קרב במבני ענק בעומק רצועת עזה. כרגע אנחנו ממשיכים בפעולה".

צה"ל נחוש להמשיך לבצע את משימת ההגנה על אזרחי ישראל, ערוך ומוכן למגוון תרחישים, ורואה את מתקפת הטרור בחומרה רבה. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל.