יומן ארועים

Bookmark and Share
חילופים ברמון
תגיות: בסיס רמון
טקס החלפת הפיקוד על בסיס חיל-האוויר ברמון בראשות מפקד חיל-האוויר, התקיים אתמול (9 במאי). אל"ם טל הוא המפקד הנכנס שהחליף את תא"ל זיו
יעל הררי

תא"ל זיו התגייס בשנת 1983 והתנדב לקורס-טיס. הוא נשוי ואב לאחד. בין היתר שירת כמפקד טייסת "העקרב" בבסיס חצור. הוא הועלה לאחרונה לדרגת תת-אלוף ובתפקידו הבא יחליף את תא"ל חגי כמפקד בסיס חצרים.

בטקס הקריא תא"ל זיו מכתב ששלחו לו הוריו של רס"ן רן כוכבא ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השניה. במכתב שנשלח לפני המלחמה, יש פנייה אליו ואל מפקדי רמון ללקיחת אחריות על ילדיהם. "מכתב אותו מצאתי מחייב", אמר לאחר שהקריא את המכתב והוסיף, "היום כשאני מעביר את הפיקוד אני יכול להישיר מבט בעיניהם ובעיני הישראלים שהם מייצגים".
"ההחלפה אינה מסיימת דבר. זו הזדמנות לעצור, להביט לאחור, ללמוד מהטעויות, להנות מההצלחות ולשאוף אוויר", סיכם תא"ל זיו.

אל"ם טל, מפקד בסיס רמון הנכנס, שירת בתפקידו הקודם כמפקד בית-הספר לטיסה בבסיס חצרים. הוא התגייס בשנת 1986 והתנדב לקורס-טיס. הוא נשוי ואב לשלושה ילדים. בעבר פיקד על טייסת "חוד החנית", היה חלק מצוות ההקמה של טייסת "אבירי הזנב הכתום" ופיקד עליה.

"אני אמשיך בטיפול ובטיפוח אנשי הכנף, מתוך הבנה שאנשינו הם עוצמתנו", אמר אל"ם טל. "אני כבר מרגיש בבית, גאה, סומך עליכם ובטוח שיחד נדע לעמוד באתגרים הרבים העומדים בדרכנו".

האלוף נחושתן סיפר בדבריו על פעילותו של בסיס רמון מאז הקמתו, על כלי-הטיס השונים שהפעיל ועל הפעילות המבצעית בו לאורך השנים. "הבסיס משמש כחוד החנית של מערך הקרב", אמר.

"זיו הנהיג תוך פיתוח קשרים עם יישובי הסביבה, בסגנון ישיר וישר ועם בסיס ערכים איתן. היום טל לוקח את הפיקוד והוא מפקד מצטיין בעל נסיון מבצעי רב. אנחנו בטוחים בכושרך להוביל את רמון ומאחלים לך בהצלחה", סיים מפקד החיל.

סמל בסיס רמון
סמל בסיס רמון