יומן ארועים

Bookmark and Share
"השנים הקרובות- שנות הכרעה" פורסם בתאריך 17.05.2010
תגיות: בסיס חצרים
נס הפיקוד של בסיס חיל-האוויר בחצרים עבר אתמול (16 במאי) למפקד חדש: תא"ל זיו. הוא החליף את תא"ל חגי, שפיקד על הבסיס בשנתיים האחרונות
יהונתו מרוז

בתפקידו הבא ישמש תא"ל חגי כראש להק אוויר. בעבר שימש כראש מחלקת תכנון וארגון במטה, היה חבר בצוות ההקמה של טייסת "הפטישים" כטייסת רעם (F-15I) ובהמשך גם פיקד עליה.

"אנשי חצרים אין מילים שיוכלו להביע את ההערכה וההוקרה לה אתם ראויים, בזכותכם לא היה אתגר שאינו בר השגה ולא היה יום שאינו הנאה צרופה", אמר תא"ל חגי במהלך הטקס. "בתקופת פיקודי איבדנו את מתן וכרמי בתאונת מטוס, לוחמים יקרים ומוכשרים, כאב נפילתם ילווה אותי עד יום מותי. איבדנו גם את יוסי גולדמן, אזרח עובד צה"ל במוזיאון אשר נפטר באופן פתאומי, איש מסור ומקצועי אשר תרם רבות וליווה אותו שנים רבות". עוד הוסיף והתייחס לנווט רון ארד, איש טייסת "הפטישים". "מעל 23 שנים חלפו מאז יצא לשליחות מבצעית וטרם שב. נחזיק אצבעות יחד עם המשפחה ונמשיך לעשות הכל כדי להבין מה עלה בגורלו ולהשיבו".

תא"ל חגי שיבח את מחליפו. "אנשי חצרים, אני בטוח שבהובלתו של זיו תגיעו למקומות רחוקים יותר ולשיאים חדשים בהכשרה ובתחומים המבצעיים".
תא"ל זיו התגייס לצה"ל בשנת 1983 והתנדב לקורס-הטיס. הוא נשוי ואב לאחד. בין היתר שירת כמפקד טייסת "העקרב" בבסיס חצור וכראש מדור במחלקת מבצעים במטה החיל.הוא מצטרף בדרגתו לאחיו תא"ל רן, המשמש כיום כראש להק ציוד.

"השנים הקרובות-שנות הכרעה. שנים בהן אנחנו עשויים להידרש לצאת לקרב עיקש ותובעני על בטחונה של המדינה. זו זכות גדולה לעמוד כאן היום לקבל אחריות על בסיס שמהווה מרכיב מרכזי בעוצמתו של חיל-האוויר ובעוצמתו של צה"ל", אמר תא"ל זיו.  "ביחד, בחרוף נפש, נגן על הארץ הזו. סומך עליכם ובטוח בהצלחתנו".

סמל בסיס חצרים
סמל בסיס חצרים