בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 139 (240) 01/06/01

עסקי אוויר

להק ציוד אורגן מחדש: לכל מטוס יש כתובת

תגיות: ראש להק ציוד

יואב רוזן

תהליך מקיף, שכלל אירגון מחדש של להק ציוד, מגיע לסיומו בימים אלה. השינוי המרכזי: חלוקה מחדש של המחלקות והענפים השונים, לפי סוגי המטוסים, המסוקים ומערכות הנשק המשרתים בחיל-האוויר.
עד כה פעל להק ציוד לפי חלוקה לתחומים מקצועיים, אך בחודשים האחרונים אורגנו מחדש היחידות השונות בלהק וכעת לכל כלי טיס המשרת בחיל-האוויר יש כתובת ברורה בלהק ציוד. ראשי הענפים החדשים מרכזים כעת את כל תחומי האחזקה והלוגיסטיקה עבור כלי הטיס הספציפיים.
תהליך האירגון מחדש לא גרם לשינוי במצבת כוח-האדם של הלהק, אך הוא צפוי לשפר באופן ניכר את עבודתו. "כל ענף נושא מעתה באחריות המלאה לתחזוקת מערכת הנשק שבתחומו, מאל"ף ועד ת"ו", מסביר תא"ל שמעון שריד, ראש להק ציוד. "המדורים הטכנולוגיים של כל ענף דואגים לכל התחומים הנוגעים לאחזקת המטוס, כך שלמפקד הטייסת או למפקד הגף הטכני בטייסת יש כתובת מאוד ברורה לטיפול, לשאלות או להתייעצויות. ומצד שני לנו, כמנהלים, יש כתובת מאוד ברורה לאחריות".

עוד באותו מדור

שיפור משמעותי ביחידות הבקרה: עמדות בקר צבעוניות

"בכל יום עלול להתרחש אסון אווירי בשמי המדינה"

כלי הטיס הקלים, ההולכים ומתרבים עם התפתחות ענף התעופה הספורטיבית בארץ, מסכנים את מטוסי ומסוקי חיל-האוויר. מספר אירועי בטיחות חמורים אירעו בשנה האחרונה, אבל אין מי שיטפל בתופעה